Podczas wakacji możesz zauważyć, że czas spędzany na graniu w gry jest nieco krótszy. Możesz chcieć zrelaksować się oglądając film z rodziną, ale czy nie byłoby fajniej, gdyby był w jakiś sposób związany z grami wideo, mam rację? Cóż, masz szczęście, ponieważ uwielbiam filmy z gier wideo. Oto kilka fajnych zaleceń, które sprawią, że gracz poczuje się łaskotany podczas jedzenia popcornu.

Zastrzeżenie: nie wszystkie filmy z tej listy są świetne, ale niektóre są warte obejrzenia, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o określonej grze pod względem fabularnym.

1. Scott Pilgrim kontra świat (2010)

Ten film jest świetny z wielu powodów. Choć bazuje na serii powieści graficznych, a nie na grze wideo (gra o tej samej nazwie została wydana nieco później), motyw gier odgrywa w niej kluczową rolę.

Ta wesoła i szalona historia Scotta Pilgrima i jego walki o miłość Ramonas to prawdziwa uczta dla tych, którzy szukają czegoś oryginalnego. Film jest napędzany elementami gry komputerowej, które bardzo dobrze uzupełniają historię. Poza tym formatowi udaje się wyśmiewać niektóre elementy gry w naprawdę sprytny sposób. Tak więc, jeśli jeszcze nie widziałeś walki Scotta z The League of Evil Exes, zdecydowanie polecam umieszczenie tego na liście obserwowanych.

2. Ralph Demolka (2012)

Jeszcze jedna rzecz nie do pomyślenia na naszej liście filmów z grami wideo. W 2013 roku Ralph Demolka otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego filmu animowanego i jest ku temu wiele powodów. Po pierwsze, ma mnóstwo pisanek i ukłon w stronę świata gier wideo. Po drugie, opowiada piękną historię o Ralphie, złym człowieku z gry wideo, który zaczyna kwestionować swoją ścieżkę życia. Po drodze spotyka Penelope – usterkę z sąsiedniej gry wyścigowej i tworzy silną więź.

Powinniśmy również wspomnieć, że kontynuacja Ralpha Demolki szturmuje teraz w kinach. Dlatego obejrzenie tego jest niezbędne, zanim pójdziesz zobaczyć drugą przygodę Ralpha.

3. Jumanji: Witamy w dżungli (2017)

Podczas gdy oryginalny film Jumanji został zbudowany wokół gry planszowej, wersja 2017 wykorzystuje grę wideo jako platformę. Czterech nastolatków zostaje wciągniętych w magiczną grę wideo, a jedynym sposobem na ucieczkę jest ukończenie gry. Jumanji: Welcome to the Jungle ma mnóstwo pisanek i aluzji do popularnych tropów z gier wideo, co jest jeszcze zabawniejsze, biorąc pod uwagę obsadę – Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black i Karen Gillian grają jako awatary gry.

4. Gotowy gracz pierwszy (2018)

Mówiąc o easter eggach, Ready Player One jest jedyny w swoim rodzaju. W 2045 roku ludzie szukają ucieczki od rzeczywistości do wirtualnego świata OASIS. Przypadkowo twórca świata, James Halliday, umiera, pozostawiając grę dla wszystkich – pierwszy, który znajdzie Złote Jajko Wielkanocne, dziedziczy własność OASIS i moc rządzenia wirtualnym światem. Oparta na powieści Ernesta Cline Ready Player One sprytnie łączy różnorodne odniesienia do popkultury w grze wideo o tematyce poszukiwań skarbów, która oszołomi cię mistrzowskimi efektami wizualnymi i ogromną ilością pisanek z różnych źródeł. Ponadto film został wyprodukowany przez legendarnego reżysera Stevena Spielberga.

5. Warcraft (2016)

Fani uniwersum Warcraft zbyt długo czekali, aż ich ulubiona seria trafi na duże ekrany. Film Warcraft nie był pozbawiony wad, a krytycy są zgodni, że mogło być znacznie lepiej. Jednak Warcraft zrobił to, czego nie udało się wielu filmom z gier wideo w przeszłości – film okazał ogromny szacunek dla materiału źródłowego, pokazał fantastyczne wykorzystanie CGI i przedstawił uniwersum gry ludziom, którzy nie grali w ani jedną Gra Warcraft. Tak więc, jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym do cholery jest Warcraft, ten film z 2016 roku jest dla Ciebie.

6. Poszukiwacz grobowców (2018)

Tomb Raider – prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych serii gier wideo przedstawianych w filmach. W 2000 roku ukazały się trzy wysokobudżetowe filmy z Angeliną Jolie. Teraz, gdy Square Enix ponownie uruchamia serię, podobnie jest z Hollywood. W zeszłym roku byliśmy świadkami premiery zupełnie nowej Lary Croft. Alicia Vikander, która jest dobrze znana z roli w docenionym przez krytyków filmie Ex Machina, podjęła wyzwanie, by wcielić się w postać Lary Croft w jej historii pochodzenia. Film jest mocno oparty na 2013 roku Tomb Raider i zadowoli każdego fana legendarnej serii gier.

7. Resident Evil (2002)

Chociaż istnieje wiele filmów Resident Evil, od dobrych po nieznośne, oryginał jest prawdopodobnie najlepszy. Milla Jovovich jest wyjątkowa w swojej roli Alice, a historia wybuchu epidemii wirusa jest interesującą informacją o Resident Evil franczyza wiedzieć. Wszystko to w połączeniu z powolnym budowaniem napięcia sprawia, że ​​oryginalny film Resident Evil jest niezapomniany.

8. Prince of Persia: Piaski czasu (2010)

Jeśli chodzi o filmy oparte na grach wideo, warto wspomnieć o Prince of Persia Jerry’ego Bruckheimera. Chociaż cierpi na wiele symptomów typowych dla branży filmowej, wysokiej jakości efekty specjalne i znakomita choreografia walki to widok, który trzeba zobaczyć. W obsadzie jest także Jake Gyllenhaal!

9. Śmiertelna walka (1995)

Wiedziałeś, że ten nadchodzi, jeszcze zanim zacząłeś czytać tę listę. Stworzony w 1995 roku film Mortal Kombat zasadniczo dał początek gatunkowi filmowemu opartemu na grach wideo. Chociaż film ma już swoje lata, nadal jest uważany za jeden z najlepszych filmów o grach wideo wszechczasów. Mortal Kombat wykonuje świetną robotę, przedstawiając kultowe postacie z gier, takie jak Scorpion, Sub-Zero, Jonny Cage, Liu Kang, Raiden i inni. Niezbędny zegarek, jeśli nie widziałeś go wcześniej.

10. Gra niezależna: film (2012)

Podsumowując tę ​​listę, naprawdę chciałem zawrzeć coś zupełnie innego. W 2012 roku Lisanne Pajot i James Swirsky wydali film dokumentalny o życiu niezależnych twórców gier. Film pokazuje twórców Braid, Super Meat Boy i FEZ przy ciężkiej pracy i opowiada o wyzwaniach i procesie myślowym stojącym za ich dziełami. Indie Game: The Movie to idealny zegarek dla tych, którzy chcą zajrzeć „pod maskę” i dowiedzieć się więcej o kunszcie gier.

Prawdopodobnie przegapiłem co najmniej kilka świetnych filmów inspirowanych grami wideo. Podzielcie się swoimi ulubieńcami w komentarzach!