PC to niezwykle popularna platforma do gier. Tak popularne, że zdecydowana większość gier konsolowych jest ostatecznie wydawana również na PC. Nie ma innej platformy do gier, która mogłaby konkurować z komputerami PC pod względem samej liczby dostępnych gier, co oznacza, że ​​istnieje duża pula gier do wyboru przy wyborze najlepszych gier na komputery PC wydanych w ciągu ostatniej dekady.

Jednak niektórym udało się wyróżnić w sposób, który na zawsze utrwalił te gry w umysłach tych, którzy w nie grali. Są to gry, które wydają się być tak bliskie perfekcji, jak to tylko możliwe w momencie ich wydania. Wypełniali luki w gatunkach, których brakowało, zdobyli popularność i od tamtej pory ją utrzymują. Jest wiele świetnych gier na PC, co do tego nie ma wątpliwości, ale poniższe gry to crème de la crème, najlepsze gry na PC dostępne obecnie na rynku!

Świat Warcrafta

WoW to jedna z najlepszych gier wszechczasów, bez wyjątku. Jednak po wydaniu gry w 2004 roku można by pomyśleć, że już się zestarzała. Prawda jest taka, że ​​nie! Gdyby istniała tylko jedna firma, której można by zaufać, jeśli chodzi o utrzymanie gry online, byłby to Blizzard, który udowadnia to dzięki Świat Warcrafta!

Mimo że gra została wydana 15 lat temu, ostatnia duża ekspansja pojawiła się dopiero w sierpniu 2018 r., co sprawiło, że gra nadal wydaje się jedną z najlepszych gier na PC. WoW jest podstawą, na której zbudowano wiele gier MMORPG, i od samego początku wytycza drogę temu gatunkowi. Jest to gra, która zrewolucjonizowała branżę i która z pewnością na zawsze zapisze się w annałach historii gier!

GTA V

Grand Theft Auto to franczyza znana na całym świecie i często rozpoznawana nawet przez tych, którzy nawet w gry nie grali. Gry GTA umieściły Rockstar na mapie i przekształciły go w jedną z największych firm zajmujących się tworzeniem gier! GTA V jest obecnie jedną z najlepszych gier na PC, o czym świadczy fakt, że ma jedną z największych liczby jednoczesnych graczy w grach, mimo że została wydana ponad 5 lat temu!

Postacie w tej konkretnej grze naprawdę ożywają dzięki świetnej pracy lektora i wciągającej fabule. Nadal będziesz mógł wędrować i robić, co chcesz, jeśli to twoja sprawa, podobnie jak w poprzednich tytułach GTA. Grand Theft Auto 5 zachowało to, co najlepsze z poprzednich tytułów i uzupełniło je najlepszą jak dotąd grafiką i mechaniką rozgrywki w serii, co jest więcej niż wystarczające, aby uczynić ją jedną z najlepszych gier na PC we współczesnej epoce !

Cywilizacja 6

Jeśli chodzi o gatunek strategii turowych, seria Civilization jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna. Ogromna ilość rozgrywki, której można doświadczyć Cywilizacja 6 może konkurować tylko z Cywilizacja 5ponieważ nic innego w tym gatunku nie może się równać!

Tutaj możesz przejąć kontrolę nad szeroką gamą różnych cywilizacji rozciągających się na przestrzeni wieków. Istnieją dosłownie dziesiątki przywódców, w których możesz wcielić się w grze, na wszystkich kontynentach świata. Każdy z nich ma unikalne cechy, mocne i słabe strony. Czy jest to jedna z najlepszych gier na PC tylko ze względu na ilość zawartości? Oczywiście nie! Civilization 6 po prostu ma wszystko, czego można oczekiwać od wspaniałej gry TBS, i wygląda na to, że będzie nadal zadowalać społeczność graczy przez wiele lat!

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jest powód Wiedźmin 3 jest uważana za jedną z najlepszych gier z otwartym światem, jakie kiedykolwiek zostały wydane. Wcześniej mieliśmy ogromne światy, które fajnie było odkrywać, mieliśmy też wciągającą fabułę. To, czego nigdy nie mieliśmy, to połączenie tych dwóch, które zapewniłoby to, co najlepsze z obu światów! To otworzyło drzwi do wydania jednej z najlepszych gier na PC.

19 maja 2015 roku był dniem, w którym Wiedźmin 3 ujrzał światło dzienne i od razu został uznany za absolutne cudo gry. Aura eksploracji, jaką zapewniała, nie miała sobie równych od czasu premiery innej gry, o której będzie mowa poniżej! Włączył dogłębną fabułę tak płynnie, że ani minuta w grze nie wydaje się grindem. Prawdopodobnie żadna inna gra nie powtórzyła tego wyczynu i wydaje się, że Wiedźmin 3 będzie nadal przedmiotem rozmów o najlepszych grach na PC w historii!

The Elder Scrolls V: Skyrim

Jeśli kiedykolwiek grałeś Skyrim, prawdopodobnie wiedziałeś, że ten nadchodzi. Jak mogłoby nie być! Od premiery Skyrima minęło prawie 8 lat, a wciąż jest prawie bezkonkurencyjny pod względem tego, co gra ma do zaoferowania. Czy gra zapewnia wciągającą i ekscytującą fabułę? Tak, fabuła jest zgodna z tym, czego można się spodziewać po Bethesdzie, jednak nie z tego słynie gra.

To, co dostajesz od Skyrim, to niezrównana eksploracja otwartego świata, która utorowała drogę dla późniejszych gier RPG z otwartym światem. Niektóre z najlepszych gier na PC, takie jak wspomniany wcześniej Wiedźmin 3, mogłyby nigdy nie powstać, gdyby nie Skyrim. Jeśli to nie jest oznaką świetnej gry, to nie wiem, co nią jest!

Powyższe gry są w dużej mierze powodem, dla którego gry na komputery PC kwitną dzisiaj, większość z nich zapewnia nam rozrywkę od lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to skończyć! Jeśli chcesz mieć teraz najlepsze wrażenia, jakie gry mają do zaoferowania, nie szukaj dalej niż najlepsze gry na PC powyżej!