W tym roku śmialiśmy się, płakaliśmy, mogliśmy bawić się w kota, kozę, a nawet zbudowaliśmy swój kult. W końcu doczekaliśmy się cieszących się uznaniem gier na Playstation na PC i zginęliśmy licznymi zgonami, a następnie rzuciliśmy wściekłość i być może uszkodziliśmy kontrolery i klawiatury. Rok 2022 był prawdziwym rollercoasterem z wieloma serdecznymi momentami i intensywnymi walkami z bossami. Podsumujmy ten rok najlepszymi grami 2022 roku!

Pierścień Eldenów

Elden Ring zdobyło nie tylko sympatię wielu graczy, ale także główną nagrodę w konkursie Game of the Year. Opiera się i rozwija każdą grę, którą FromSoftware dostarczyło wcześniej i przenosi formułę Souls do otwartego świata. To prawdziwe arcydzieło projektowania świata, któremu towarzyszy swoboda eksploracji i wyborów, w jaki sposób podchodzisz do wymagających starć z różnymi stworzeniami przemierzającymi Krainy Pomiędzy. Elden Ring to nie tylko jedna z najlepszych gier 2022 roku, ale stanie się (trzymam kciuki) inspiracją dla programistów do przesuwania granic projektowania gier wideo.

God of War Ragnarök

God of War Ragnarok

Jak możesz przebić prawie idealną grę, jaką był God of War z 2018 roku? Dając nam więcej bossów do pokonania, więcej krwi do przelania, nowe ruchy do nauczenia się i wzmocnienie relacji ojciec-syn do 11. Ragnarok nie wyciąga ciosów ani w walce, ani nie opuszcza kurtyny historii Kratosa. Gra po mistrzowsku równoważy szczery dramat z brutalną, napędzaną wściekłością walką. To, czy zobaczymy Kratosa ponownie w innym otoczeniu, dopiero się okaże, ale od teraz możesz grać w jedną z najlepszych gier 2022 roku i zakończenie walki Kratos vs. Norse Pantheon.

LEGO Star Wars: Saga Skywalkerów

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zagrać we wszystkie dziewięć filmów Gwiezdnych Wojen z odrobiną charakterystycznego dla Lego humoru, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga to idealna gra. Nie tylko pozwala ci doświadczyć wszystkich dziewięciu filmów obejmujących operę kosmiczną z maksymalnie 380 (!) grywalnymi postaciami, ale możesz także kontrolować ponad 100 statków kosmicznych i pojazdów! Gra wygląda fantastycznie. Zbudowany z klocków LEGO, odtwarza kultowe miejsca i sceny z filmów Star Wars. Saga Skywalkerów to list miłosny do spuścizny George’a Lucasa i każdego fana Gwiezdnych Wojen w galaktyce!

Horyzont Zakazany Zachód

Horyzont: Zakazany Zachód

Masz dość monotonnej rutyny i szukasz zmiany w swoim codziennym życiu? Wyrusz w podróż na Zakazany Zachód. Poznaj dziką przyrodę, poznaj lokalne plemiona i sprawdź swoje umiejętności przetrwania. Mimo że gra została przyćmiona przez wydanie Elden Ring, nie oznacza to, że kontynuacja Horizon nie zasługuje na swój czas w centrum uwagi. Kontynuuj podróż Aloy, która próbuje odkryć sekrety Zakazanego Zachodu. Gra nie tylko wygląda fenomenalnie pięknie, ale także stawia cię przeciwko mnóstwu robotycznych zwierząt. Gdzie jeszcze możesz zmierzyć się z gigantycznym robotem-dinozaurem i szybować w przestworzach na metalicznym ptaku? Jeśli grałeś w Elden Ring i pominąłeś Horizon, to idealny moment, aby nadrobić zaległości!

Wyróżnienia

W tym roku wydano o wiele więcej znakomitych gier, które powinny znaleźć się na Twojej liście gier, w które grałeś. Dla tych, którzy chcą zostać prawdziwym mistrzem gry, Sifu zmieni cię w wirtualnego specjalistę Kung Fu. Humorystyczny Kult Baranka pozwoli ci zbudować i zarządzać własnym kultem, a jeśli czujesz, że knujesz coś niedobrego, Symulator kozy 3 pozwoli ci powodować śmieszne shenanigans. Pogarda jest świetny, jeśli szukasz klimatycznego horroru i Opowieść o zarazie: Requiem jest godną kontynuacją swojego poprzednika.