Podczas gdy właściciele Xbox One nie są tak naprawdę przyzwyczajeni do wielu wyłączności, Microsoft zadbał o to, aby rok 2019 był inny. Firma zapowiedziała ostatnio sporo nowych tytułów, które trafią do graczy w nadchodzącym roku lub dwóch. Chociaż większość tych gier będzie dostępna również na PC, fani PlayStation będą musieli zmienić swoją lojalność, aby w nie grać. Zajrzyjmy za kurtynę i wymieńmy najbardziej oczekiwaną nowość Gry na Xbox One wyjdzie w 2019 roku.

Rozprawa 3

W 2010 roku ukazała się gra Crackdown 2, która została dobrze przyjęta przez graczy. Rozszerzenie franczyzy było tylko kwestią czasu. Podczas gdy pierwsze wydanie Rozprawa 3 zaplanowano na 2018 rok, gra była kilkakrotnie przekładana. Jak wyjaśnił deweloper, lepiej opóźnić grę niż wydać ją niekompletną. Mając na uwadze, że Crackdown 3 powinien stać się przykładem tego, co potrafi sprzęt Xbox One, nie mamy nic przeciwko odrobinie czekania. Crackdown 3 ma ukazać się 15 lutego 2019 roku.

Biegi 5

biegi 5

Zmieniła się natomiast nazwa przebojowej serii piątej Przekładnie wojny gra jest nadal grą, którą można się ekscytować. Gears 5 obiecuje wrażenia, które fani serii pokochali przez lata. W grze pojawi się także pierwsza bohaterka gier, Kait Diaz, która jest znana tym, którzy grali w Gears of War 4.

Ori i wola ogników

ori i wola ogników

Kontynuacja gry z 2015 roku Ori i Ślepy Las ma duży potencjał. Oryginalna gra była niesamowita nie tylko ze względu na pomysłową mechanikę platformówki, ale także ze względu na swoją historię. Moon Studios poinformowało, że nowa gra będzie kontynuować ścieżkę swojego poprzednika, dodając nowe bronie, mechanikę platformówki i tak dalej.

Tunika

tunika

Kolejną niezależną grą, która pojawi się na Xbox One w przyszłym roku, jest Tunic. Gra została ogłoszona na targach E3 2018 i od razu ugruntowała swoje miejsce na naszej liście gier godnych śledzenia. W grze gracze będą kontrolować uroczego małego lisa, który dzierży miecz i tarczę. Na pierwszy rzut oka Tunic bardzo przypomina gry The Legend of Zelda, więc gracze wiążą z nią duże nadzieje.

Cuphead: Pyszne ostatnie danie

cuphead pyszne ostatnie danie

Chociaż nie jest to samodzielna gra, DLC The Delicious Course dodaje niesamowitą ilość treści do przebojowej gry. Zaraz po premierze Cuphead okrzyknięto jedną z najbardziej innowacyjnych gier indie roku, więc twórcy postanowili rozszerzyć tę formułę. Nowe DLC wprowadza trzecią grywalną postać o imieniu Ms Chalice, dodaje nową wyspę do odkrycia i więcej bossów do pokonania.

Halo Nieskończoność

aureola nieskończona

Infinite jest bezpośrednią kontynuacją Halo 5: Strażnicy. Gra będzie kontynuacją historii swojego poprzednika, ale poza tym niewiele więcej wiadomo na temat tytułu. Ujawniono go na targach E3 2018 i od tego czasu twórcy przeszli w tryb cichy. Jednak tworzenie gier jest w zdolnych rękach 343 Industries i SkyBox Labs i to wystarczy, abyśmy byli podekscytowani nadchodzącą grą.