Niektóre gry są natychmiastowymi klasykami, niektóre z czasem zbierają szum i cieszą się uznaniem, a inne są po prostu zapomniane. Ale nie mówimy o grach, które pozostały w tyle, patrzymy na jedne z najlepszych gier wszech czasów w ostatnich latach. Patrząc na to, co niektóre z tych gier osiągnęły w ciągu ostatnich lat, czy możemy powiedzieć, że nie są najlepsze? Czy możemy powiedzieć, że miliony graczy się mylą i w Wiedźmin 3, Red Dead Redemption 2 czy Elden Ring nie będzie można grać przez wiele lat?

Kliknij tutaj aby zapoznać się z pełną kolekcją najlepszych gier wszechczasów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nie powinno dziwić, że łowca potworów Geralt stał się ikoną gier wideo, która przekroczyła nawet realia gier w przebojowy serial Netflix i różne komiksy. Choć jego początki sięgają powieści o Wiedźminie, gracze znają Geralta z Rivii z definiującej pokolenie serii RPG akcji, która zmieniła wiele aspektów gier. Dziki Gon zmienił sposób, w jaki postrzegamy zadania poboczne i pomniejsze postacie niezależne. Pokazało, że główna fabuła nie jest i nie powinna być jedynym celem gry wideo i dała przykład tego, jak należy tworzyć otwarte światy w przyszłości.

Wiedźmin 3

Pomniejsze zadanie poboczne, napotkany NPC może nie wydawać się wielkim, ale decyzje, które podejmujesz i wybrane opcje dialogowe, mogą wpłynąć i zmienić szczegóły samego świata. Jeśli przypadkiem udało ci się odwiedzić lokację questową przed rozpoczęciem questu, Geralt wspomni o tym w dialogu. Z dbałością o szczegóły, małe niuanse i świat, który wydaje się żywy, CDPR naprawdę stworzył grę pokolenia.

Wiedźmin 3: Dziki Gon GOTY GOG.com Key GLOBAL

Cena £

9,69 €

Kup Teraz

Wiedźmin 3: Dziki Gon GOTY (Xbox One) Xbox Live Key EUROPA

Cena £

8,22 €

Kup Teraz

Bóg wojny

God of War zrobił wiele rzeczy dobrze, ale przede wszystkim pokazał, jak ożywić franczyzę, którą fani uważali za ukończoną i zapomnianą. Wydawało się, że God of War III skończył opowiadać historię Kratosa, a God of War odszedł i przeszedł na emeryturę. A przynajmniej tak myśleliśmy. Santa Monica Studios wskrzesiło Kratosa i przeniosło Ducha Sparty do nowej nordyckiej scenerii, gdzie przeniósł się i pozostawił za sobą tragedię, której doświadczyliśmy w poprzedniej trylogii. Twórcy nie tylko pomyśleli o nowym rozdziale Kratosa, ale także zmienili formułę God of War i mechanikę rozgrywki.

Bóg wojny

Kamera przesunęła się do perspektywy za plecami i stała się jednym, ciągłym i niezniszczalnym ujęciem zarówno w filmach, jak i rozgrywce w czasie rzeczywistym, co było również ogromnym osiągnięciem w grach. Rzucany topór Lewiatan i szybkie przejście do walki wręcz zrewolucjonizowały sposób, w jaki postrzegamy broń w grach wideo i otworzyły więcej możliwości eksperymentowania z walką i kombinacjami. Jeśli jeszcze nie podniosłeś God of War, teraz jest na to czas. I nie martw się, nie musisz grać w poprzednią trylogię.

God of War (PC) Steam Key GLOBAL

Cena £

34,89 €

Kup Teraz

Forza Horyzont 5

Forza Horizon 5 odcisnęła swoje piętno jako największy start gier w historii Xboksa. Seria wyścigowa jest uwielbiana zarówno przez nerdów samochodowych, jak i przypadkowych entuzjastów wyścigów. Dawniej gatunek wyścigów był zdominowany przez różne marki wyścigowe, niestety dzisiaj wiele z nich jest pogrzebanych pod piaskami czasu. Need for Speed, który niegdyś był szczytem gatunku, stara się znaleźć oparcie, a twórcy różnych serii wyścigowych od dawna przenoszą się do różnych projektów. Chociaż gatunek wyścigowy nie umiera umierającej rasy, znalezienie odpowiedniej gry wyścigowej staje się coraz trudniejsze. Jednak seria Forza nadal zapewnia wrażenia na najwyższym poziomie i poprawia się z każdym kolejnym tytułem. Jest uważana za jedną z najlepszych franczyz wyścigowych zręcznościowych na obecnym rynku.

Forza Horyzont 5

Forza Horizon 5 zaprasza kierowców do udziału w festiwalu wyścigowym w całym Meksyku, który zaprasza entuzjastów samochodów z różnymi biomami i ekosystemami. Bujne dżungle, spalone pustynie, ośnieżone szczyty górskie, wulkany, szybkie autostrady, małe łacińskie miasteczka i zapomniane starożytne ruiny pokrywają krajobraz Meksyku, a wszystko to można odkrywać i ścigać się.

Forza Horizon 5 PC/XBOX LIVE Klucz GLOBALNY

Cena £

49,79 €

Kup Teraz

To tylko trzy przykłady tego, co może osiągnąć świetna gra i stać się ukochanym klasykiem. W naszej kolekcji znajdziesz o wiele więcej nowoczesnych gier, które są już uważane za najlepsze wszech czasów.

Kliknij tutaj i zagraj w nie!