Raport twierdzi, że Netflix planuje rozszerzyć swoje usługi multimedialne o gry wideopodobno w przyszłym roku wg oficjalny raport Bloomberga. Skupiona głównie na filmach i programach telewizyjnych, znana na całym świecie usługa przesyłania strumieniowego postanowiła poszerzyć swoje horyzonty i włączyć gry jako kolejną dostępną usługę dla abonentów Netflix.

Aby pomyślnie przeprowadzić ten projekt integracji, Netflix zatrudnia dyrektora Electronic Arts i Facebooka Oculus – Mike’a Verdu. Na platformie rzeczywistości wirtualnej Oculus pracował od 2019 roku, a wcześniej zdobył duże doświadczenie w pracy z innymi firmami z branży gier, takimi jak EA Mobile, Zynga, Atari i nie tylko.

Netflix dodający gry wideo do swoich usług spowodowałby spore zmiany w branży gier i może wpłynąć na niektóre platformy. Ponieważ konkurenci pojawiali się z lewej i prawej strony, Netflix szukał sposobów na rozwój i zapewnienie sobie przewagi, zwłaszcza na tak konkurencyjnym rynku, jakim jest USA. Biorąc pod uwagę, że gaming jest jednym z wiodących sektorów rozrywki na świecie, było tylko kwestią czasu, zanim gigant taki jak Netflix odwróci wzrok od gier wideo.

Według Bloomberga, Netflix nie stworzy osobnej platformy dla swoich nadchodzących gier wideo i zamiast tego udostępni je wraz z programami i filmami pod własną kategorią. Oczywiście przewiduje się, że firma będzie pobierać dodatkowe opłaty za tych, którzy chcą grać na wspomnianej platformie. To ekscytujące zobaczyć w nadchodzących miesiącach, jak Netflix poradzi sobie z tą integracją.

W międzyczasie ciesz się nieograniczonym strumieniowaniem filmów i programów telewizyjnych w serwisie Netflix dzięki subskrypcjom po niższych cenach dzięki kartom podarunkowym Netflix.