To musiało kiedyś nastąpić. Wczoraj Microsoft w końcu porzucił jedno z najbardziej irytujących wymagań na Xboksie, które zmuszało właścicieli konsol do subskrybowania Xbox Live Gold, jeśli chcieli grać w popularne darmowe tytuły dla wielu graczy online. Już nie! Od teraz wszystkie darmowe gry wieloosobowe, takie jak Call of Duty: Warzone, Apex Legends, Rocket League i inne, są dostępne bez żadnych dodatkowych subskrypcji Xbox.

Plany tej zmiany po raz pierwszy ogłoszono jeszcze w styczniu, gdy Microsoft znalazł się pod ostrzałem społeczności, gdy firma zdecydowała się podnieść ceny subskrypcji Xbox Live Gold. Firma szybko zmieniła zdanie i aby uspokoić fanów Xboksa, obiecała kilka dodatkowych rzeczy, w tym brak wymagań Xbox Live Gold do grania w niektóre darmowe gry online.

Dziś jest ten dzień i te obietnice zostały spełnione. Zespół Xbox Live Gold udostępnił nowy wpis na blogu, szczegółowo opisując zmianę i wymieniając wszystkie gry, których ona dotyczy:

„W ramach wysłuchania waszych opinii zmiana ta zostanie wprowadzona od dzisiaj, a wszyscy gracze Xbox będą mogli bezpłatnie uzyskać dostęp do gry wieloosobowej online w bibliotece ponad 50 darmowych gier obsługujących grę wieloosobową online”.

Lista gier obejmuje zarówno popularne, jak i mniej znane tytuły. Na tej liście można znaleźć nazwy takie jak Brawlhalla, Crackdown, Dauntless, Destiny 2, Fortnite, Hyper Scape, Path of Exile, ROBLOX, World of Tanks i wiele innych znanych tytułów. Jeśli chcesz przejrzeć pełną listę, odwiedź ją oficjalna strona.

Niektórzy z was mogą się zastanawiać, jaki jest sens posiadania teraz aktywnej subskrypcji Xbox Live Gold. Musimy zauważyć, że jest to nadal wymagane w przypadku innych gier online premium, dodatkowo dzięki Xbox Live Gold możesz uzyskać dostęp do niektórych rabatów w Xbox Store i co miesiąc zdobywać nową kolekcję bezpłatnych gier. Jeśli więc nie jesteś fanem darmowych gier online, utrzymanie konta Xbox Live Gold jest nadal przydatne.

Och… prawie zapomnieliśmy wspomnieć, że mamy świetne oferty na Karty podarunkowe Xbox Live Gold. Koniecznie sprawdź to, jeśli szukasz sposobu na zaoszczędzenie kilku dolarów.