Jeśli już wybierasz strony w nadchodzącym starciu między Xboksem a PlayStation, wstrzymaj się jeszcze przez chwilę. Nintendo może mieć własnego konia w tym wyścigu! Według niedawnego raportu, Nintendo planuje wypuścić ulepszoną wersję konsoli Nintendo Switch w pewnym momencie w 2021 roku, co oznacza, że ​​tym razem wojny konsolowe będą starciem trójstronnym.

Plotki o nowej konsoli Nintendo Switch krążą już od jakiegoś czasu. Jednak najnowszy raport Economic Daily News (gazeta z Tajpej), który został przetłumaczony przez Kronika gier wideo, stwierdza, że ​​nowa wersja Nintendo Switch jest już w produkcji. Według doniesień, trzecia wersja najpopularniejszej konsoli Nintendo powinna ukazać się w I kwartale 2021 roku.

I nie będzie to tylko kolejny Switch Lite. Niektórzy analitycy branżowi już nazwali tę konsolę jak Nintendo Switch Pro i twierdzą, że będzie ona zawierać znacznie mocniejszy sprzęt, lepszą żywotność baterii i inne ulepszone możliwości techniczne. Według plotek, Nintendo Switch Pro może być w stanie uruchamiać gry w rozdzielczości 4k, co byłoby niespotykane w przypadku urządzenia przenośnego. Będzie również oferować większe rozmiary kartridży, otwierając znacznie więcej opcji dla twórców gier.

Szczerze mówiąc, nie byłoby to wielką niespodzianką. Nintendo Switch dostarczyło już ponad 100 milionów konsol na całym świecie, więc nowa wersja Switcha oferująca lepszy sprzęt wydaje się mądrym posunięciem. Nintendo oferuje już kilka ekskluzywne grypojawiły się również pewne przecieki dotyczące nadchodzącej prezentacji Nintendo Direct, więc wydaje się, że wszystko jest gotowe na wielkie ujawnienie.

Jednak w tym momencie nie ma oficjalnego oświadczenia firmy, ale może się to zmienić za tydzień lub dwa. Nadchodzące wydarzenie Gamescom byłoby świetnym momentem dla Nintendo, aby zadać cios Microsoftowi i Sony, więc mamy nadzieję. Chociaż to ogłoszenie nie byłoby idealne dla sprzedaży Xbox Series X i PlayStation 5, klienci będą mieli więcej opcji do wyboru. Wygląda na wygraną dla wszystkich graczy! Będziemy informować na bieżąco…