Jeśli planujesz kupić konsolę Nintendo Switch, ale zatrzymałeś się na swoich torach ze względu na jej cenę, masz szczęście. Nintendo właśnie ogłosiło nową wersję swojej konsoli do gier Switch o nazwie Nintendo Switch Lite. Nowa konsola koncentruje się na przenośnej stronie platformy bez odłączanych kontrolerów Joy-Con.

Jednak kontrolery Joy-Con to nie jedyna rzecz, której brakuje w wersji Lite. Nowa konsola nie będzie mogła połączyć się ze stacją dokującą Switch, co oznacza, że ​​jest to czysto przenośne urządzenie do gier. Nintendo Switch Lite będzie miał mniejszy 5,5-calowy ekran i będzie ważył nieco mniej niż oryginalny Nintendo Switch.

Plusem jest to, że Nintendo Switch Lite powinien mieć trwalszą baterię, która będzie w stanie obsłużyć od trzech do siedmiu godzin gry na jednym ładowaniu. Jest też dużo tańsza – Nintendo Switch Lite będzie kosztować około 200 dolarów, co jest ogromnym spadkiem ceny w porównaniu z pierwotną wersją. Nintendo poinformowało również, że nowa konsola będzie obsługiwała również prawie wszystkie gry Nintendo Switch z wyjątkiem kilku tytułów, które wymagają Joy-Con do gry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnicach między Nintendo Switch a Nintendo Switch Lite. Możesz przeczytać to wszystko w oficjalna strona. Zgodnie z zapowiedzią, Nintendo Switch Lite ma ukazać się 20 września.