Dziś wielki dzień dla fanów No Man’s Sky. Hello Games w końcu udało się znaleźć sposób na połączenie graczy na PC, PlayStation 4 i Xbox One, umożliwiając im grupowanie się i wspólne odkrywanie wszechświata. A to duży krok do przodu.

Wiadomość została ogłoszona w poście napisanym przez Seana Murraya z Hello Games na stronie internetowej gry. Oto krótki fragment:

Czy masz znajomego grającego na innym systemie do gier, z którym zawsze chciałeś odkrywać wielką niewiadomą? Legendarna baza, o której widziałeś filmy, ale nigdy nie byłeś w stanie odwiedzić? Misja, w którą Twoim zdaniem świetnie byłoby grać ze znajomymi na innych platformach?

Cieszymy się, że możemy ogłosić, że od jutra gracze na PlayStation 4, Xbox One i PC będą mogli razem odkrywać, podróżować, przetrwać, budować i handlować. Co ciekawe, No Man’s Sky dołącza do obecnie dość niewielkiej grupy gier obsługujących wieloplatformowy tryb wieloosobowy.

W tę aktualizację oraz technologię i systemy bazowe włożono ogromną ilość pracy. Przeszliśmy na zupełnie nową architekturę sieciową, z większą elastycznością na przyszłość, umożliwiając graczom wspólną grę niezależnie od platformy. Jestem bardzo dumny z zespołu, który tak ciężko pracował, aby tak się stało.

Ta nowa opcja gry międzyplatformowej pojawia się w bardzo szczęśliwym momencie. Od jutra No Man’s Sky dołączy do Xbox Game Pass, co oznacza, że ​​gra zyska wielu nowych graczy. Możemy również przewidzieć, że Hello Games może przygotowywać się na następną generację konsoli, a gra międzyplatformowa może być jedną z cech definiujących nową erę gier…

W następnej aktualizacji pojawi się wiele innych zmian w No Man’s Sky – poprawki błędów, ulepszenia VR i tak dalej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zajrzyj do oficjalne informacje o łatce.