Najwyraźniej EA obecnie stara się znaleźć więcej zasobów programistycznych, aby nadążyć za harmonogramem wydań. Według niedawnego raportu, EA przesunęło Criterion Games (znane z gier Need For Speed) z ich obecnego projektu, prawdopodobnie nowej gry NFS, aby pomóc studiu EA DICE w rozwoju nowej gry Battlefield.

Nadeszła wiadomość o przetasowaniu drużyn EA z Poligonu który poinformował, że pandemiczne warunki pracy, wypalenie EA DICE i niedawne przejęcie Codemasters z nową grą wyścigową w przygotowaniu sprawiły, że ponowne przypisanie Criterion było racjonalnym wezwaniem.

Laura Miele, dyrektor studia EA, powiedziała w oświadczeniu:

“[Battlefield] rozwija się świetnie, zespół pracował niesamowicie ciężko, mocno naciskał w zeszłym roku i tak, pracowaliśmy z domu. I to jest trudne; trudno jest tworzyć gry w domu, a [EA DICE] zespół jest trochę zmęczony.

Jednak Laura Miele powtórzyła, że ​​zmiana przydziału Criterion nie oznacza, że ​​​​zespołowi nie zostanie odebrany rozwój Need for Speed. To potrwa tylko trochę dłużej.

„Są właścicielami serii Need for Speed; dlatego udało im się remaster. Za wszystko, co dzieje się w marce Need for Speed, są odpowiedzialni lub przez nich przechodzą rzeczy, które mają zapewnić, że się z tym zgodzą”.

Wszystko to oznacza, że ​​nowa gra Need For Speed ​​zostanie opóźniona co najmniej do 2022 roku, aby naciskać na nową grę Battlefield, aby dotrzymała terminu. Podczas niedawnej rozmowy o zarobkach przedstawiciel EA powiedział, że nowa gra Battlefield powinna zadebiutować jesienią tego roku. Plotka głosi, że gra będzie nosić nazwę Battlefield 6 i ponownie przyjmie współczesną scenerię.

Podczas gdy fani NFS mogą nie być zadowoleni z opóźnienia ich gry na rzecz nowej strzelanki, nowy Battlefield z pewnością brzmi obiecująco. Wiesz, jak to mówią – trochę wygrywasz, trochę przegrywasz…

W każdym razie jesteśmy ciekawi Twojej opinii. Gdybyś miał wybrać, które z nadchodzących gier EA powinny być traktowane priorytetowo, co byś wybrał? Kolejny Need for Speed ​​czy Battlefield 6?

Cokolwiek wybierzesz, mamy świetne ceny na poprzednie tytuły Need For Speed ​​i Battlefield. Sprawdź to!