Założymy się, że minęło trochę czasu, odkąd stworzyłeś swój Sieć Playstation nazwa. A jeśli jesteś choć trochę podobny do nas – teraz nienawidzisz swojego głupiego, młodego mózgu za stworzenie tej obrzydliwości i nazwy, którą zobaczy cały świat. Fani PlayStation przez lata prosili Sony o możliwość zmiany ich PSN ID, a Sony w końcu włączyło zielone światło.

Od dzisiaj każdy użytkownik PSN otrzyma jedną bezpłatną zmianę identyfikatora, zanim będzie musiał zapłacić za tę opcję. Aby zmienić swoje imię i nazwisko, musisz zalogować się do PSN za pośrednictwem konsoli PlayStation 4 lub komputera, przejść do karty Ustawienia i znaleźć Menedżera konta. Tam powinieneś kliknąć swój profil i przycisk Identyfikator online – tutaj dzieje się magia. Aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania po zmianie identyfikatora, będziesz mógł włączyć opcję, która wyświetla stary identyfikator PSN obok nowego.

Jednak nawet ta długo oczekiwana i starannie wdrażana funkcja ma pewne wady. Blog PlayStation informuje, że Sony znalazło co najmniej kilka przypadków, które nie obsługują w pełni zmiany nazwy. Firma wyjaśniła, że ​​każda gra opublikowana po 1 kwietnia 2018 r. powinna działać dobrze, ale należy pamiętać, że nie każdy tytuł został przetestowany.

Ponadto firma Sony udostępniła listę gier, które mogą powodować problemy dla osób zmieniających swoje identyfikatory PSN. Zgadłeś… może to nawet oznaczać utratę postępów. Możesz znaleźć listę tutaj.