Ilu z was pamięta Dragon’s Dogma, grę RPG z otwartym światem, wydaną w 2012 roku? W weekend Netflix odświeżył nam pamięć i zapowiedział nowy serial anime oparty na fabule Dragon’s Dogma.

w niedawnym komunikat prasowyNetflix ogłosił kilka projektów, nad którymi obecnie pracuje usługa przesyłania strumieniowego, w tym krótkie ogłoszenie o nawiązaniu współpracy ze studiem CG Sublimation w celu stworzenia oryginalnej serii anime opartej na grze wideo firmy Capcom.

Historia Dragon’s Dogma opowiada o mężczyźnie, który wyrusza w podróż w poszukiwaniu zemsty na smoku, który skradł mu serce. Po drodze mężczyzna zostaje przywrócony do życia jako „Powstały”. Anime, podobnie jak gra, będzie przygodową grą akcji o człowieku wyzwanym przez demony reprezentujące siedem grzechów głównych ludzkości.

Atsushi Koishikawa, reprezentatywny dyrektor Sublimation Inc, podzielił się swoim podekscytowaniem nowym projektem:

„Zespół sublimacyjny od dawna marzył o pracy nad własnym tytułem. Często współpracowaliśmy z partnerskimi studiami nad tworzeniem częściowych części CGI w ramach danego tytułu, więc czujemy się bardzo szczęśliwi, mogąc współpracować z Netflix w ramach tej umowy na linię produkcyjną. Cieszymy się, że możemy udostępnić fanom anime na całym świecie naszą wyjątkową animację cel-shading, która zawiera ręcznie rysowane tekstury”.

Jednak informacja prasowa nie zawierała więcej szczegółów na temat planowanej daty premiery, obsady głosowej ani niczego innego. Tak więc fani oryginalnej gry szybko rozpowszechnili pogłoski, że ogłoszenie anime Dragon’s Dogma może również wskazywać na kontynuację gry wideo opracowywaną w tajemnicy. Nie stawialibyśmy na to, ale mając na uwadze ostatnie kroki Capcom w celu ożywienia ich starszych gier, te plotki mogą zawierać niewielką dozę prawdy.

Jeśli nigdy nie grałeś w Dragon’s Dogma, proponujemy udać się do naszego sklepu i odświeżyć sobie pamięć Dragon’s Dogma: Dark Arisen. Jest to ponowne wydanie oryginalnej gry wraz z jej uznanym przez krytyków rozszerzeniem. Dobra alternatywa podczas oczekiwania na nowe anime Netflixa.