Kilka dni temu udostępniliśmy nowa lista darmowych gier dla członków Xbox Live Gold w maju. Czas przyjrzeć się ofercie Sony dla fanów PlayStation! W przyszłym miesiącu członkowie PlayStation Plus otrzymają dostęp do trzech kolejnych tytułów: Wreckfest, Battlefield 5 i Stranded Deep.

Festiwal Wraków (PS5)

W tym miesiącu posiadacze PlayStation 5, którzy wykupili aktywną subskrypcję PlayStation Plus, będą mogli zagrać we Wreckfest – zwariowaną grę wyścigową/demolition derby, którą lepiej opisać jako duchowego następcę serii FlatOut. Ta gra została pierwotnie wydana na PC w 2018 roku, a rok później otrzymała porty na konsole PS4 i Xbox One. Teraz szykuje się kolejna reedycja gry na PlayStation 5, oferująca ulepszoną grafikę 4K przy 60 kl./s oraz rozbudowaną rozgrywkę online, w której bierze udział nawet 24 graczy. Tak więc, jeśli jesteś fanem oldskulowych gier wyścigowych/demolition derby, koniecznie sprawdź tę grę za darmo! Będzie można go zgarnąć od 4 maja.

Battlefield 5 (PS4)

Serii Battlefield nie trzeba przedstawiać, ponieważ każdy fan gatunku FPS wie, czego się spodziewać po grze. Battlefield 5 to najnowsza gra z wieloletniej serii FPS firmy DICE, która przenosi graczy z powrotem do świata II wojny światowej. Gra oferuje solidną liczbę misji solo i kooperacyjnych, jednak jej głównymi atrakcjami są liczne tryby gry online i ogromna społeczność graczy. Warto również zaznaczyć, że DICE pracuje już nad kontynuacją gry, więc może to być doskonały moment na odświeżenie pamięci mięśniowej i przygotowanie się na przyszłość.

Stranded Deep (PS4)

Ostatnią grą na liście bezpłatnych gier PlayStation Plus jest Stranded Deep — pierwszoosobowa gra o przetrwaniu w otwartym świecie, która ma bardzo wyjątkową oprawę. Zamiast biegać po niekończącym się lesie w poszukiwaniu drewna i skał, będziesz musiał przetrwać w oceanie. Będziesz musiał stworzyć swoją tratwę, zbadać rozległe podwodne obszary i mały skrawek lądu, szukając zapasów do stworzenia narzędzi, broni i schronienia. Brzmi interesująco? Pamiętaj, aby pobrać go za darmo od przyszłego wtorku.

Warto zauważyć, że jest jeszcze trochę czasu, aby złapać poprzednie PlayStation Plus gry, które obejmowały Oddworld: Soulstorm, Days Gone i Zombie Army 4: Dead War. Stare oferty będą dostępne do 3 maja.

Abonenci PS Plus mogą już sprawdzić co darmowe gry czekają na nich w czerwcu!