Zagorzali fani serii Battlefield mogą zaznaczyć 9 czerwca w swoich kalendarzach, bo w tym dniu EA i Dice ujawnią więcej informacji na temat nadchodzącej gry Battlefield 6. Ujawnienie zostanie wyemitowane o 10:00 EDT/7:00 PDT. Dla tych, którzy nie wiedzą, Battlefield to słynny FPS, który rywalizuje z Activision Call of Duty serię dość zaciekle, w efekcie dostarczając fanom jeden po drugim docenione przez krytyków tytuły, a teraz z niecierpliwością czekamy na to, co ma do zaoferowania BF6.

Do tej pory plotkowano, że gra ukaże się „Holiday 2021” na PC, PlayStation 5 i Xboksie Series X | S, ale w końcu za tydzień dostaniemy jakieś oficjalne informacje i miejmy nadzieję, że data premiery Battlefielda 6 będzie wśród wiadomości. Mając na uwadze, że sprzedaż Battlefielda V nie do końca spełniła oczekiwania EA, możemy spodziewać się pewnych zmian w grze Battlefield VI.

Jedną z sugerowanych przez plotki zmian jest najnowsza iteracja serii może powrócić do współczesnych militarnych klimatów było to powszechne w poprzednich tytułach wydanych do 2013 roku. Tak o dotychczasowym procesie tworzenia Battlefield 6 powiedział dyrektor generalny Dice, Oskar Gabrielson:

„Wspólnie tworzymy zapierające dech w piersiach wrażenia, którymi będziecie mogli się cieszyć jeszcze w 2021 roku. Obecnie jesteśmy w trybie codziennych testów: dopracowujemy, balansujemy i tworzymy najlepszą możliwą grę Battlefield. Powiem Wam, że to odważny krok. Zawiera wszystko, co kochamy w Battlefield – i przenosi to wszystko na wyższy poziom. Epicka skala. Totalna wojna wojskowa. Szalone, niespodziewane chwile. Destrukcja zmieniająca grę. Ogromne bitwy, wypełnione większą liczbą graczy i chaosem niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko to ożywione mocą konsol nowej generacji i komputerów osobistych”.

Brzmi jak szalone doświadczenie Battlefield, które kochamy, w porządku. Najlepiej jednak odpowiednio dostosować oczekiwania i pozwolić ujawnieniu najpierw, zanim zaczniemy spekulować na temat następnej gry Battlefield.

W międzyczasie, jeśli wiadomość o ujawnieniu sprawiła, że ​​poczułeś nostalgię za serią Battlefield, rozważ powrót do jednej z gier i przeżycie surowych emocji związanych z wojną.