Wczoraj Google w końcu ujawniło więcej szczegółów na temat nadchodzącej platformy do strumieniowego przesyłania gier Google Stadia. Firma potwierdziła, że ​​platforma powinna zostać uruchomiona w 14 krajach w listopadzie.

Stadia będzie miała dwa poziomy subskrypcji – Google Stadia Pro i Google Stadia Base. Stadia Pro będzie miesięczną subskrypcją, która pozwoli użytkownikom na strumieniowe przesyłanie i granie w gry z zestawu gier, począwszy od Destiny 2: The Collection. Jednak nie wszystkie gry wydane na platformie będą darmowe, ponieważ niektóre z najnowszych tytułów trzeba będzie kupić osobno. Z drugiej strony poziom Stadia Base, który zostanie uruchomiony dopiero w 2020 roku, będzie bezpłatny, ale będzie wymagał zakupu własnych gier.

Oto kluczowe różnice:

Dwa różne poziomy subskrypcji mogą być nieco mylące, a także dziwne. Większość ludzi chciałaby przetestować usługę, zanim zdecyduje się na miesięczną subskrypcję, ale Google chce rozpocząć swoją podróż z miesięczną subskrypcją i Stadia Founder’s Edition.

Edycja założycielska Stadia będzie zawierać Chromecasta Ultra obsługującego rozdzielczość 4K, kontroler z limitowanej edycji, trzymiesięczną subskrypcję Stadia Pro oraz jeden kupon, który można przekazać znajomemu. Wszystkie te gadżety będą sprzedawane razem za około 130 dolarów. Cena w różnych krajach może się różnić.

Jeśli chodzi o gry na Google Stadia, obecnie na platformie pojawia się 30 potwierdzonych tytułów. Obecnie wydane tytuły, takie jak DRAGON BALL XENOVERSE 2, THE Division 2, Metro Exodus, Mortal Kombat 11 i wiele innych, a także nowości, takie jak Baldur’s Gate 3, Borderlands 3, Doom Eternal czy Darksiders Genesis. Pełną listę gier znajdziesz na oficjalnej stronie Google Stadia stronie internetowej.