Oczekiwanie dobiega końca – zbliża się World of Warcraft Classic! W weekend Blizzard w końcu ogłosił datę i godzinę ostatecznego testu WoW Classic. Co więcej, nie będzie ona dostępna tylko dla wybranych – każdy z aktywną subskrypcją World of Warcraft będzie mógł dołączyć do zabawy.

Według post na forach WoW test rozpocznie się w czwartek, 8 sierpnia, o godzinie 20:00 CEST, a zakończy się w piątek, 9 sierpnia. Test będzie dostępny we wszystkich regionach jednocześnie. Blizzard zachęca wszystkich do przyłączenia się do testu i zagrania jak najwięcej w ciągu pierwszych dwóch godzin testu, aby deweloperzy mogli zebrać wszystkie wymagane dane, aby zapewnić płynne uruchomienie World of Warcraft Classic.

W ciągu dwóch dni testów gracze będą mogli awansować swoją postać do poziomu 15, więc jest to świetny sposób na przetestowanie wybranej rasy i klasy w WoW Classic. Jeśli jeszcze nie wybrałeś swojej postaci, koniecznie sprawdź nasz World of Warcraft Classic Wyścig oraz klasa przewodniki.

Gracze z aktywną subskrypcją World of Warcraft mogą teraz wstępnie pobrać wymaganego klienta na swoim programie uruchamiającym Battle.net. Blizzard ujawnił również minimalne specyfikacje wymagane do gry. Można śmiało powiedzieć, że jeśli nie grasz w gry na drewnianym komputerze, będziesz mógł uruchomić WoW Classic.

Warto zauważyć, że klient World of Warcraft Classic skurczył się od początków oryginalnego WoW. Dzięki ulepszeniom w sposobie, w jaki Blizzard buduje i dystrybuuje dane gry, wymagania dotyczące miejsca na dysku twardym są faktycznie mniejsze niż w wersji 1.12 oryginalnego WoW.

Więc kto jest gotowy na powrót do przeszłości?