World of Warcraft: Battle for Azeroth zbliża się do końca. Kilka tygodni temu gracze mieli okazję doświadczyć zakończenia Kampanii Wojennej w wersji 8.2.5, a teraz Blizzard rzuca nieco światła na stan wersji 8.3 – ostatniej łatki najnowszego dodatku do World of Warcraft. 8.3 przynosi potęgę Starego Boga w Visions of N’zoth.

W specjalnej prezentacji wideo reżysera gry, Iona Hazzikostasa, dowiedzieliśmy się wiele o nowej aktualizacji zawartości, która jest już dostępna na PTR (Public Test Realm). Jeśli możesz poświęcić 18 minut swojego życia, koniecznie obejrzyj poniższy film. Jeśli nie, czytaj dalej, ponieważ wymieniamy wszystkie nowe funkcje, które pojawią się w World of Warcraft: Battle for Azeroth.

Napastowanie

Prawdopodobnie główną atrakcją nadchodzącej aktualizacji Visions of N’Zoth będzie nowa funkcja szturmów, która przeniesie graczy z powrotem do zapomnianych obiektów Tytanów w Uldum i Vale of Eternal Blossoms. Te szturmy będą działać podobnie do szturmów Legionu i będą przedstawiać ograniczone czasowo wydarzenia, w których gracze będą musieli oczyścić zepsucie Starego Boga. Gracze będą musieli walczyć ze sługami N’zotha, odkrywać różne nowe sekrety i oczywiście zdobywać nowe, potężne nagrody.

Przerażające wizje

Oprócz tych nowych wydarzeń światowych, Visions of N’zoth wprowadzi także nowe wyzwanie solo/kooperacyjne o nazwie Horrific Visions, które zostało zainspirowane bardzo popularną funkcją Legionu, Mage Tower. Gracze będą mieli okazję rozegrać specjalne scenariusze osadzone w alternatywnych wersjach Orgrimmaru i Stormwind. Rozgrywając te scenariusze, ponownie połączysz się z Wrathionem, synem Deathwinga, i zdobędziesz fajne nowe nagrody (w tym nowy legendarny płaszcz). Według Iona, podczas gdy Horrific Visions są zaprojektowane z myślą o jednym graczu, zawartość będzie się płynnie powiększać, jeśli zdecydujesz się wyczyścić ją w grupie.

Nowy nalot

Jak zawsze, nowa duża aktualizacja zawartości przynosi fanom PvE kolejny rajd. Nowy rajd z 12 bossami będzie nosił nazwę Ny’alotha – The Waking City i da graczom szansę na zmierzenie się z nowym zestawem oryginalnych bossów (mamy nadzieję, że zobaczymy także wskrzeszonego Azsharę), którego kulminacją będzie walka z samym Starym Bogiem .

Rasy sprzymierzone

Jeśli nie interesują Cię gadżety i zawartość gry końcowej, z przyjemnością dowiesz się, że Visions of N’Zoth wprowadza również dwie nowe rasy do gry. Horda będzie mogła grać jako Vulpera Vol’Duna, podczas gdy strona Przymierza będzie mogła rekrutować Mechagnomy z Mechagonu. Aby odblokować te rasy, musisz być wywyższony w wymaganej frakcji i ukończyć krótką misję.

Inne zmiany

Co więcej, istnieją dodatkowe zmiany jakości życia, które mogą zmienić sposób działania World of Warcraft. Na pierwszy ogień pójdzie dom aukcyjny, który zostanie całkowicie przebudowany, co powinno poprawić komfort kupowania i sprzedawania tam towarów. Po drugie, Ion wspomniał, że zespół przygląda się mechanice Titanforging, która była źródłem skarg od wielu lat. Chociaż zmiany nie zostały określone, miło jest wiedzieć, że Blizzard w końcu się tym zajmuje.

Wreszcie, Visions of N’zoth przyniesie mnóstwo innych fajnych kawałków świeżej zawartości – nowy sezon PvP, świeży nowy afiks do mitycznych lochów, nowe misje Heritage Armor dla Goblinów i Worgenów i więcej…

8.3 Vision’s of N’zoth nie ma obecnie oficjalnej daty premiery, ale fani gry mogą spodziewać się aktualizacji przed BlizzConem 2019, który rozpocznie się 1 listopada. Hmmm… Bitwa o ostatnią łatkę Azeroth na miesiąc przed BlizzConem? Z pewnością podczas pokazu otrzymamy zapowiedź nowego dodatku do World of Warcraft.