Ci z was, którzy byli bardzo zazdrośni o przywilej streamera do grania w nowy tytuł Riot Games – Legend of Runeterra – uspokójcie się. Riot Games w końcu ujawniło, że gra będzie dostępna dla wszystkich, którzy zechcą ją wypróbować przed końcem miesiąca. Jednak nie jest to jeszcze pełna wersja. Legends of Runeterra wejdzie w fazę otwartych testów beta, która rozpocznie się 24 stycznia.

W oficjalnym oświadczeniu Riot Games stwierdziło, że zainteresowanie ich nową karcianką opartą na popularnej serii League of Legends było nieco przytłaczające, więc zespół postanowił „przycisnąć gaz” i pracować nad jak najszybszym udostępnieniem otwartej bety. Cóż, czas nadszedł nieco wcześniej niż oczekiwano. Wcześniej Riot Games planowało wydać grę, wysyłając fale coraz większej liczby zaproszeń do bety, ale plan się zmienił. Zespołowi udało się doprowadzić grę do stanu, który podobno jest odpowiedni dla mas.

Według Riot Games, otwarta beta Legends of Runeterra będzie zawierała kilka nowych funkcji gry, które powinny uczynić grę bardziej ekscytującą. Jedną z tych funkcji jest nowy tryb rankingowy, który pozwoli graczowi wspinać się po szczeblach. Nazwy stopni będą znane graczom League of Legends – Iron, Bronze, Gold, Platinum i tak dalej…

Oprócz trybu rankingowego, otwarta beta Legends of Runeterra da graczom szansę na zmierzenie się z przyjaciółmi. Zgodnie z wiadomościami, twoja lista znajomych z League of Legends zostanie przeniesiona do Legends of Runeterra, więc nie musisz się martwić o wcześniejsze uzyskanie kontaktów wszystkich znajomych.

Na koniec są testy monetyzacji. Ku zaskoczeniu wszystkich, Legends of Runeterra nie będzie zarabiać w tradycyjny sposób, oferując kilka losowych pakietów kart. Zamiast tego gra będzie oferować wiele interesujących sposobów personalizacji rozgrywki – plansze tematyczne, emotki i tak dalej. Brzmi uroczo, prawda?

A to dopiero początek. W nowym filmie Riot Games podzieliło się swoimi przyszłymi planami dotyczącymi gry. Jeśli jesteś zainteresowany, koniecznie poświęć 6 minut swojego życia i zapoznaj się z:

Jeśli chcesz zapisać się do otwartej bety Legends of Runeterra na komputer PC lub urządzenie mobilne, nie zapomnij wskoczyć oficjalna strona gry.