Misje w Old School Runescape zostały zaprojektowane tak, aby nie tylko pomóc ci bardziej wciągać się w grę, ale także zgromadzić twoje PD. Podczas gdy niektóre misje bardziej opierają się na zabawie/opowiadaniu historii, dzisiaj przyjrzymy się misjom, które przyczynią się do zdobycia największej ilości PD.

Żeby było jasne, skupimy się na misjach, które nie mają tak wielu wymagań, ale obficie cię wynagradzają. Dlatego są to świetne wybory dla graczy, którzy dopiero zaczynają i chcą jak najszybciej zwiększyć swoje ogólne PD.

Misje F2P OSRS

Gracze niebędący członkami mają wybór zadań, niektóre z nich są bardziej hojne, a innym, powiedzmy, brakuje. Oprócz prawdopodobnie pierwszego polecanego zadania Asystent kucharza, które daje 300 Cooking XP, wybraliśmy 5 innych łatwych zadań, które pozwolą Ci wycisnąć z niego jak najwięcej.

Misja Dorica

Chociaż to zadanie nie ma żadnych wymagań, zaleca się posiadanie co najmniej 15 poziomu w Mining, ponieważ pomoże ci to szybciej ukończyć zadanie. W ramach tego zadania będziesz musiał udać się na północ od Falador i porozmawiać z Doricem, krasnoludem mieszkającym w małym domku. Poprosi cię on o przyniesienie materiałów z Krasnoludzkiej Kopalni. Za wszystkie te kłopoty zdobędziesz 1300 Mining XP, 1 Quest Point, 180 monet oraz możliwość korzystania z kowadeł Dorica, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Łapacz chochlików

Jeśli chcesz szybko zdobywać Magic XP, jest to zadanie dla Ciebie. Będziesz musiał pomóc czarodziejowi Mizgogowi (mieszka on w wieży czarodziejów) i zdobyć 4 różnokolorowe koraliki od chochlików, które je ukradły. Po ukończeniu zadania otrzymasz 1 punkt zadania, 875 magicznych PD i amulet celności.

Miecz rycerski

Ta nieco dłuższa i trudniejsza misja zaleca przeskalowanie poziomu Mining do 10 (co jest dość łatwe), to samo dotyczy poziomu Combat (co może być nieco bardziej kłopotliwe), ale musisz to zrobić, aby uciec z Lodu giganci i wojownicy. Niemniej jednak, jeśli pomożesz Sir Yvinowi w wykonaniu nowego miecza Blurite, nie tylko zdobędziesz 12725 Smithing XP (możesz przejść z poziomu 0 na poziom 29 dzięki temu zadaniu), ale także 1 punkt Quest, zdolność do przetapiania rudy Blurite (jeśli jesteś członkiem) i zrób sobie miecz Blurite.

Tajemnica Mistalina

Przejdź się po domu morderstwa i rozwiąż zagadkę, o którą prosili cię Abigail i Hewey. Po zbadaniu pomieszczeń i znalezieniu odpowiedzi otrzymasz 600 Crafting XP, nieoszlifowany rubin, szmaragd, szafir i oczywiście 1 Quest Point.

Niespokojny Duch

W tym dość szybkim zadaniu będziesz szukał głowy niespokojnego ducha. Będziesz musiał zabić szkielet na poziomie 13, więc proszę, nie wchodź w to, jeśli jesteś dopiero na poziomie 1. Po ukończeniu otrzymasz 1125 PD za modlitwę (co jest całkiem sporo, biorąc pod uwagę, jak ciężko kumuluje się PD za modlitwę ), amulet Ghostspeak i 1 Quest Point.

Zadania członków OSRS

Jeśli jesteś członkiem, masz oczywiście mnóstwo zadań do wyboru. Niemniej jednak sprawdźmy te, które dają najwięcej bez zbytniego przygotowania.

Miasto zarazy

Jedno z krótszych zadań, które przeniesie Cię do zachodniej części Ardougne. W tym zadaniu będziesz musiał zebrać trochę przedmiotów i znaleźć uwięzioną Elenę. Po jej uratowaniu otrzymasz 2425 Mining XP, zaklęcie teleportacji Ardougne i 1 Quest point.

Zagrożenie biologiczne

Jeśli ukończyłeś Plague City (co jest wymagane do tego zadania), będzie to pestka. Dziewczyna, którą wcześniej uratowałeś, Elena, bada teraz swoje próbki zarazy i znajduje coś interesującego (nie będziemy psuć jej odkryć). Ukończ zadanie i zdobądź 1250 Thieving XP, możliwość swobodnego podróżowania przez bramę West Ardougne oraz 3 punkty Quest.

Płaskowyż Śmierci

W tym zadaniu będziesz musiał udać się do Burthorpe i porozmawiać z Denulthem o dobrych wieściach – znalazłeś inną drogę na Płaskowyż Śmierci. Będziesz jednak musiał sam przetestować tę ścieżkę, zanim ktokolwiek inny. Jeśli ci się uda (a naprawdę mamy taką nadzieję), otrzymasz 3000 PD za atak, stalowe pazury (i możliwość ich wytworzenia) oraz 1 punkt misji.

Działo krasnoludów

Jeśli potrzebujesz więcej szybkiego rzemiosła, udaj się do kapitana Lawgofa. Po rozmowie z nim będziesz musiał odnaleźć Lollka, syna zmarłego Giloba, który zginął podczas najazdu na jego wieżę strażniczą. Zadanie kończy się naprawą wielodziałka Kapitana. Za wszystkie te kłopoty otrzymasz 750 Crafting XP, możliwość zakupu i używania krasnoludzkiego multicannona oraz 1 Quest Point.

Old school runescape Nagrody Dwarf Cannon Quest

Konkurs wędkarski

Jeśli masz już 10 poziom wędkowania, możesz wziąć udział w konkursie! Udaj się na górę White Wolf i tam rozpocznij zadanie. Jeśli wygrasz coroczne zawody wędkarskie w Hemenster, nie tylko uzyskasz dostęp do skrótu tunelu krasnoludów, ale także zdobędziesz 2437 PD wędkarskich i 1 punkt zadania.

Kot Gertrudy

Udaj się na zachód od Varrock, do domu Gertrude, która opłakuje swojego zaginionego kota Fluffsa. Potrzebuje twojej pomocy, aby go znaleźć! Jeśli ci się powiedzie, nie tylko zdobędziesz własnego kotka (jest to jedyna misja, która da ci kociaka), ale także 1525 PD gotowania, razem z ciastem czekoladowym, gulaszem i 1 punktem misji.

Tajemnica morderstwa

Kolejna tajemnica do rozwiązania leży w posiadłości Sinclairów. Wyjątkowość tego zadania polega na tym, że wynik jest losowy, więc będziesz musiał obejść wskazówki. Jeśli uda Ci się rozwiązać zagadkę, otrzymasz 1406 Crafting XP, 2000 monet i 3 Quest Points.

Przepis na Katastrofę/Uwolnienie goblińskich generałów

Ostatnia misja, którą się zajmiemy, wiąże się z prostym wymogiem: musisz ukończyć dość krótkie i łatwe zadanie Dyplomacja goblinów. Niektóre z tych umiejętności dyplomatycznych będą również potrzebne tutaj: goblińscy generałowie nie mogą zdecydować, jaki rodzaj jedzenia jeść. Musisz znaleźć szefa kuchni i nauczyć się samodzielnie przygotowywać jedzenie. Otrzymasz za to 1000 Cooking XP, 1000 Farming XP, 1000 Crafting XP, większy dostęp do Skrzyni Culinaromancer i 1 Quest Point.

Mniej szlifowania, więcej poszukiwań!