IEM Katowice to bez wątpienia jeden z największych (jeśli nie największy) CS:GO Majors na świecie. Tak jak ogłosiliśmy wcześniej, wydarzenie roku 2020 powróci do Spodka od 28 lutego do 1 marca, a 16 drużyn zmierzy się w walce o pulę nagród w wysokości 500 000 dolarów. Ponieważ data wydarzenia się zbliża, znamy już 10 pierwszych drużyn, które zapewniły sobie miejsce w konkursie.

Jest trzech różnych zwycięzców ESL Pro Tour, którzy automatycznie otrzymują zaproszenie na IEM Katowice 2020 – Astralis, Fanatic i mousesports. Dodatkowo organizatorzy wydarzenia rozesłali 7 bezpośrednich zaproszeń dla drużyn, aby rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. Te drużyny to 100 Thieves, Evil Geniuses, Ninjas in Pyjamas, Natus Vincere, Virtus Pro, Team Vitality i Team Liquid.

Chociaż wciąż jest trochę miejsca, jest kilka godnych uwagi drużyn, które nie otrzymały zaproszenia. Zeszłorocznych finalistów FaZe nie ma na liście, to samo dotyczy nowo powstałej potęgi, lepiej znanej graczom Dota 2 – OG. Jednak te drużyny będą miały szansę na zapewnienie sobie miejsca w wydarzeniu poprzez otwarte kwalifikacje. Pozostało 6 miejsc, które zostaną rozdzielone między zwycięzców z każdego regionu w ciągu roku.

Więcej o wydarzeniu można dowiedzieć się na oficjalnej stronie strona IEM Katowice.