Dziś był wspaniały dzień dla PlayStation Fani. Kilku niesamowitych kolesi w Internecie znalazło nowy patent Sony, który został opublikowany na stronie Witryna japońskiego urzędu patentowego. Dlaczego powinno Cię to obchodzić? Cóż, dokumenty mogą pokazywać nowy kontroler PlayStation 5 i niektóre jego funkcje.

To, co wydaje się być DualShock 5, wygląda bardzo podobnie do poprzedniej iteracji DualShock 4 z kilkoma interesującymi różnicami. Pierwszym z nich jest oczywisty nowy projekt. Nowy kontroler wydaje się być jednak bardziej pulchny, ale nadal zachowuje wszystkie przyciski z przodu, w tym ogromny touchpad, który nie był zbyt często używany w grach z ery PlayStation 4.

Po drugie, DualShock 5 nie wydaje się mieć paska świetlnego na górze kontrolera, co jest dziwne, ponieważ w DualShock 4 ta część była używana do śledzenia ruchu na urządzeniu PlayStation VR. Podświetlałby się również w różnych kolorach, dzięki czemu nasi kanapowi kumple wiedzieliby, która postać z gry jest pod czyją komendą… Cóż, tego już nie ma.

I wreszcie, nowy kontroler otrzymał nowy port USB-C, który można wykorzystać na różne sposoby, ale najczęściej jest używany do ładowania. DualShock 4 miał tendencję do dość szybkiego wyczerpania soku energetycznego, a ładowanie trwało wieki. Mamy tylko nadzieję, że Sony rozwiąże ten problem, dodając nowy port.

Ogólnie rzecz biorąc, DualShock 5 wydaje się bardzo znajomy i to dobrze. Plotka głosi, że tytuły na PlayStation 4 będą miały kompatybilność wsteczną na PlayStation 5, więc znajomość może być dobrym sposobem na przejście do następnej generacji. Jeśli Sony uda się ulepszyć DualShock 4 o nowe narzędzia, zachowując jednocześnie jego istotę, będziemy szczęśliwi.