Square Enix może rozważać zainwestowanie znacznie większych pieniędzy w kooperacyjną strzelankę People Can Fly Outriderzy. Mimo że po wydaniu gra otrzymała mieszane recenzje, sprzedaje się bardzo dobrze i ma ogromny potencjał na przyszłość. Według liczb w Outriders od premiery grało 3,5 miliona unikalnych graczy, a średni czas gry wynosił około 30 godzin na użytkownika. Nieźle…

O ile większość sukcesu Outriders można przypisać Xbox Game Pass (gra była dostępna dla abonentów usługi od pierwszego dnia), to nadal bardzo dobrze sprzedawała się na innych platformach do gier. W rzeczywistości w tygodniu premiery Outriders był również jednym z najpopularniejszych tytułów na Steamie. Na popularność gry mogła wpłynąć jej darmowa wersja demonstracyjna, którą do dziś można pobrać w sklepach PlayStation i Xbox, a także na Steamie i GeForce Now na PC.

Po dobrych wynikach w pierwszym miesiącu People Can Fly mówi, że wciąż jest wiele do zrobienia z podstawową wersją gry. W okresie wydawniczym zespół wypuścił wiele poprawek i jest zdecydowany zrobić znacznie więcej w przyszłości. W oświadczeniu ogłaszającym wyniki pierwszego miesiąca zespół programistów stwierdził również, że jest bardzo wdzięczny za wsparcie i opinie społeczności oraz że będzie nadal ulepszał doświadczenie Outriders w przyszłości.

Square Enix również dostrzegł potencjał i powiedział, że gra może równie dobrze stać się „kolejną dużą franczyzą” firmy. Jednak do tego czasu długa droga przed nami, ale jeśli nauczyliśmy się czegoś z premiery Outriders, to tego, że zespół może przyjąć cios, wstać i udowodnić, że stać go na więcej…

Jeśli pominąłeś Outriders podczas jego premiery, zalecamy wypróbowanie go teraz. Gra jest znacznie lepsza niż w pierwszym tygodniu, a co ważniejsze, możesz ją kupić taniej w naszym sklepie!