Chociaż plotki krążyły już od dłuższego czasu, dzisiaj Skybound ostatecznie potwierdziło, że umowa między Starbreeze Studios została rozwiązana. Overkill’s The Walking Dead nie trafi do graczy konsolowych. Ponadto oczekuje się, że gra wkrótce zostanie usunięta ze Steam.

The oficjalne oświadczenie przez Skybound Entertainment czytamy:

Z dniem dzisiejszym rozwiązaliśmy naszą umowę ze Starbreeze Studios i zaprzestaniemy wszelkich prac nad OVERKILL’S THE WALKING DEAD. Nasi twórcy i ich historie stanowią rdzeń Skybound, a od 2014 roku ciężko pracowaliśmy, aby rozszerzyć świat The Walking Dead do wyjątkowego kooperacyjnego FPS-a akcji. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby współpracować ze Starbreeze i rozwiązać wiele problemów, które zauważyliśmy w grze, ale ostatecznie OVERKILL’S THE WALKING DEAD nie spełniało naszych standardów ani jakości, którą nam obiecano. Bardzo przepraszamy naszych fanów i podzielamy ich rozczarowanie grą. Pozostajemy oddani dostarczaniu naszym fanom najwyższej jakości treści, jakie możemy zaoferować, i będziemy nadal szukać alternatywnych opcji gier wideo dla IP.

A Miesiąc temu Starbreeze wydał krótki film oświadczenie ogłaszając opóźnienie premiery gry na konsole, ale teraz można bezpiecznie założyć, że 505 Games, studio, które musiało wydać grę, nie miało pełnego obrazu.