Sony zniosło ograniczenia dotyczące gry międzyplatformowej na PlayStation 4, a kolejne studia dołączają do stale rosnącej oferty gier. W tym tygodniu Hi-Rez Studios! Wydawca ogłosił, że gracze Paladins, Smite i Realm Royale na PlayStation 4 będą mogli połączyć siły z graczami, którzy grają w te gry na PC, Xbox One i Nintendo Switch.

Funkcja cross-play zadebiutuje 17 września wraz z Paladins i Smite. Później, na początku października, Realm Royale otrzyma również trochę funkcji miłości i gry międzyplatformowej. Warto jednak wspomnieć, że chociaż pierwsza iteracja gry międzyplatformowej będzie działać w grach, to nie będzie obsługiwała funkcji wzajemnego postępu. Hi-Rez Studios wydało oświadczenie w tej sprawie:

„Obecnie nie będziemy wspierać wzajemnego postępu (wspólny postęp w osiągnięciach i trofeach) ani cross-commerce (wspólna pula zakupionych przedmiotów na różnych platformach). Pracujemy z naszymi partnerami w Sony nad rozwiązaniem tego problemu. Zaktualizujemy społeczność, gdy tylko będziemy mieć więcej informacji na temat wzajemnego postępu i handlu międzyplatformowego. “

Niezależnie od tego, jest to wielki krok naprzód, który zadowoli społeczność gier Hi-Rez Studios. Jesteśmy prawie pewni, że w przyszłości zostaną wprowadzone zarówno postępy, jak i handel krzyżowy.