Paradox Interactive jest znanym wydawcą takich gier strategicznych jak Crusader Kings, Hearts of Iron, Stellaris i wielu innych. Większość gier opublikowanych przez Paradox Interactive ma ogromną rzeszę fanów na PC, którzy tworzą wiele modów do swoich ulubionych gier. Teraz wydawca zdecydował się przenieść te mody również na Xboksa One.

Paradox Interactive stworzyło nową platformę o nazwie Paradox Mods, która trafi na Xbox One jeszcze w tym roku. Rozpocznie się jako bezpłatna aktualizacja gry do budowania kolonii na Marsie Przetrwanie Marsa i pozwoli graczom Xbox One wypróbować ponad 30 już utworzonych modów w ramach nowej opcji menu tytułu „Mod Manager”. Aktualizacja Paradox Mods dla Surviving Mars dodaje również obsługę klawiatury i myszy do gry na Xbox One. Konsola otrzymała to jako opcję sterowania wraz z listopadową aktualizacją systemu operacyjnego.

Paradox Interactive potwierdziło, że modowanie pojawi się również w większości tytułów innych wydawców na Xbox One.

„W przypadku Paradox Mods właściwie nie ma procesu wstępnej akceptacji, aby Mody Paradox mogły zostać opublikowane na Xbox One. Gdy mod zostanie przesłany do Paradox Mods, zostanie opublikowany na konsoli Xbox One i obsługiwanych platformach PC — co czyni go pierwszym bezpośrednim twórcą modów potokowych, który musi zostać opublikowany na konsolach. O ile pojawi się mod Wytyczne dotyczące modów firmy Paradoxnie zostanie usunięty, a społeczność może zgłaszać mody, które naruszają zasady, do sprawdzenia. – powiedział przedstawiciel Paradox Interactive.