Piąty tytuł bloga

  • Baza klientów Kinguin wzrosła z 10 mln do 12,5 mln w ciągu jednego roku
  • Koszt oprogramowania do gier wideo wzrósł o 43% od 2008 roku
  • Battlefield V, Final Fantasy X/X-2 HD Remaster i Minecraft Java Edition były trzema najlepiej sprzedającymi się tytułami PC na Kinguin.net w 2021 roku

Kinguin dziś świętuje dotarcie 12,5 miliona zarejestrowanych klientów globalnie wzrost o 25% r/r, zaledwie rok później osiągnięcie kamienia milowego 10 milionów. Ceny tytułów na komputery PC są teraz najwyższe w historii – koszt oprogramowania do gier wideo wzrósł o 43% od 2008 r. – klienci tłumnie zwracają się do otwartego rynku, aby kupić tytuły AAA na komputery PC za mniej.

Oprócz ujawnienia przełomowych wiadomości, Kinguin podzielił się również informacjami na temat swoich nawyków związanych z wydatkami klientów z zeszłego roku. Firma ujawniła tę strzelankę z perspektywy pierwszej osoby Pole bitwy V był najlepiej sprzedającym się tytułem AAA na komputery PC na swojej stronie. Deptała mu japońska gra fabularna Final Fantasy X i Final Fantasy X-2 HD Remasterz popularną grą sandbox Minecraft Java Edition tworząc pierwszą trójkę. Nie chodzi tylko o wartościowe gry, których szukają klienci — Klucz OEM systemu Windows 10 Professional sprzedaż sprzedała się dwa razy więcej niż Battlefield V, pokazując, w jaki sposób ta zmiana źródła oprogramowania o wysokiej wartości wykracza poza gry.

Prezes Kinguin, Robert Kalbarczyk, powiedział: „To dla nas ogromny kamień milowy i jesteśmy absolutnie podekscytowani, że przekroczyliśmy 12,5 miliona klientów na całym świecie. Ostatnie kilka lat było wyzwaniem dla wszystkich, ale nasza społeczność uznała, że ​​granie w ich ulubione gry jest mile widzianą ucieczką. Podczas gdy fani konsol zawsze czuli szczyptę, kupując tytuły AAA, gry na PC teraz zmniejszają tę lukę. Zawsze stawialiśmy naszych klientów na pierwszym miejscu i nadal będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że otrzymają to, czego chcą, w najlepszej możliwej cenie”.

W sumie na Kinguin.net wystawionych jest ponad 86 000 produktów, a każdego miesiąca wprowadzanych jest około 1200 nowych pozycji. Można je kupić na całym świecie za pomocą ponad 150 metod płatności, w tym płatności PayPal, kart kredytowych, BitCoin, Orange Mobile i PayU.

Menu