Zapaleni gracze PUBG mogą pamiętać, że w zeszłym roku twórcy gry ogłosili nowy program o nazwie PUBG Labs, w którym część zespołu programistów była poświęcona eksperymentowaniu z dziwnymi nowymi potencjalnymi dodatkami do popularnej gry Battle Royale. Ich najnowszym przedsięwzięciem jest nowy, fajny tryb Arena, który przypomina nam najpopularniejsze strzelanki taktyczne.

Zasadniczo tryb Arena to nowy sposób gry ze znajomymi. W tym nowym trybie drużyny graczy walczą w lokalnych meczach eliminacyjnych, dopóki nie pozostaną trzy drużyny. Później te pozostałe drużyny walczą ze sobą na małej arenie, na której pozostaje tylko jedna drużyna.

Zgodnie z oficjalną informacją prasową, tryb Arena obsługuje do 64 graczy i stawia drużyny przeciwko sobie w bitwie przypominającej turniej. Ten tryb będzie dostępny na wszystkich mapach PUBG (Erangel, Miramar i Sanhok) i pozwoli drużynom walczyć o przetrwanie w zapieczętowanych sekcjach tych map. Każdy mecz daje drużynie szansę na trzykrotne odniesienie zwycięstwa przed eliminacją, aż pozostaną 3 ostatnie drużyny. Po potwierdzeniu finałowej trójki drużyny zostaną umieszczone na ciasnej arenie Sudden Death.

Chociaż na pierwszy rzut oka może to nie zabrzmieć super oryginalnie, musimy wspomnieć, że tryb Arena bardziej przypomina taktyczną strzelankę niż battle royale. Wszystkie areny na mapie nie będą miały zwykłej sekwencji plądrowania. Zamiast tego gracze otrzymają tradycyjne menu wyposażenia, w którym gracze będą musieli przygotować się przed każdą rundą. Aby zarobić pieniądze na następny zakup, drużyny będą musiały zabijać, więc gra pasywna nie będzie opcją.

Brzmi to bardzo obiecująco i może stworzyć zupełnie nowy sposób gry, więc jeśli jesteś zainteresowany, włącz serwer PUBG Labs. Tryb Arena powinien pojawić się dzisiaj na PC (na konsolach pojawi się kilka tygodni później) i będzie dostępny do testowania w weekendy. Jeśli nowy dodatek okaże się popularny wśród graczy, być może pojawi się również w grze na żywo. Trzymamy kciuki