Nie można zaprzeczyć, że PlayerUnknown’s Battlegrounds to ogromna gra. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, jak naprawdę jest ogromny. PUBG Corporation poinformowało, że sprzedało już ponad 70 milionów kopii gry na wielu platformach, co czyni ją jedną z najbardziej udanych strzelanek wszechczasów.

Zgodnie z najnowszym raportem liczba ta obejmuje sprzedane egzemplarze PC + PlayStation 4 + Xbox One, ale nie obejmuje miesięcznych subskrypcji, takich jak Google Stadia lub Xbox Game Pass, co oznacza, że ​​prawdziwa liczba graczy, którzy grali w PUBG w całym cyklu życia, może być nawet większy.

PlayerUnknown’s Battlegrounds zaczęło się naprawdę mocno w 2017 roku. Dało początek zupełnie nowemu gatunkowi gier – Battle Royale – który jest popularny do dziś. Można jednak przypuszczać, że ostatnie lata dla PUBG Corporation nie były tak udane. Gra przekroczyła 50 milionów sprzedanych egzemplarzy w 2018 roku, co oznacza, że ​​sprzedaż gry nieco zwolniła. W każdym razie 20 milionów sztuk w ciągu 2 lat to niezły wyczyn dla każdej gry.

Wydaje się, że PUBG nie zamierza się w najbliższym czasie zatrzymać. W nadchodzących tygodniach gra powinna otrzymać kilka aktualizacji, w tym początek nowego sezonu, który rozpocznie się 22 lipca. Oprócz starej-nowej mapy Sanhok, która została przerobiona, przyniesie ona również kilka ulepszeń jakości życia – poprawki błędów, poprawki i tak dalej.

Jeśli przypadkiem udało Ci się przegapić jedną z najważniejszych gier, które ukształtowały naszą branżę w ostatnich latach, koniecznie sprawdź ją lub wyceń. Jak zawsze, Eneba oferuje kilka świetnych ofert.