W zaskakującej wiadomości dowiedzieliśmy się, że PlayStation 4 nie obsługuje już integracji z Facebookiem. 7 października Sony całkowicie usunęło integrację z Facebookiem z PlayStation 4 bez żadnego uprzedzenia dla graczy. Przedsiębiorstwo przeprosił za niedogodności, ale nie podał jasnego uzasadnienia, dlaczego zrobił to, co zrobił.

Co to wszystko oznacza dla użytkowników PlayStation 4? Cóż, po pierwsze i najważniejsze, gracze nie będą mogli dzielić się swoją rozgrywką, zrzutami ekranu, trofeami i czymkolwiek innym na Facebooku bezpośrednio z konsoli. Podczas gdy przycisk Udostępnij zachowa swoją funkcjonalność, Facebook nie będzie jedną z opcji, w których można udostępniać treści z gier. Po drugie wszystko PSN konta są teraz odrzucane na Facebooku. Mamy nadzieję, że udało Ci się zapamiętać pseudonimy wszystkich Twoich znajomych w PSN…

Oczywiście ta zmiana nie wpłynie na graczy, którym tak naprawdę nie zależało na integracji społecznościowej na konsoli PlayStation 4, ale jest to co najmniej trochę dziwne. Facebook to największa sieć społecznościowa na świecie, a wyłączenie tej funkcji wydaje się nieco „nieoczekiwane”. Kotaku skontaktowali się z Facebookiem i udało im się uzyskać oświadczenie od rzecznika firmy, który przekazał im oświadczenie:

„Pracujemy z Sony nad sfinalizowaniem zaktualizowanej umowy mającej na celu poprawę integracji Facebooka z PlayStation. Podczas tych dyskusji funkcje Facebooka nie będą dostępne na PlayStation 4. Mamy nadzieję, że przywrócimy te funkcje, gdy tylko nasze zespoły osiągną porozumienie”.

Może to oznaczać, że ta zmiana może być tymczasowa, dopóki obie firmy nie osiągną nowej umowy, więc mamy nadzieję, że w przyszłości, przynajmniej wraz z premierą PlayStation 5, będziemy mogli ponownie spamować nasze trofea PSN na Facebooku. Będziemy śledzić nowe aktualizacje od Sony i Facebooka dotyczące tego tematu.