Witam! Jeśli śledzisz naszego bloga, wiesz, że – w Enebie – uwielbiamy gry. Bez względu na platformę lub gatunek, jeśli uda nam się go jakoś uruchomić, prędzej czy później z pewnością go wypróbujemy. I tak się złożyło, że jeden z członków naszego zespołu natknął się na zupełnie inne doświadczenia niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Grę, którą dzisiaj zaprezentujemy, można uruchomić bezpośrednio z kieszeni (i tym razem nie mówimy o Nintendo Switch) – tym razem zanurzymy się głęboko w wrażenia z gier mobilnych!

A dzisiaj przedstawiamy wam nasze pierwsze wrażenia z Mobile Legends! Wkrótce omówimy postacie, interfejs użytkownika i rozgrywkę, ale najpierw rzućmy okiem na to, o co chodzi w tym tytule. Mobile Legends: Bang Bang, opracowane przez firmę Moonton w 2016 roku, od razu stało się hitem w Azji Południowo-Wschodniej. Jest to gra typu multiplayer online battle arena (MOBA) 5 na 5 i nawet jeśli wcześniej o niej nie słyszałeś – w pewnym sensie i na pierwszy rzut oka może wyglądać całkiem podobnie do Liga Legend przez Riot Games. Działa jednak na urządzeniach mobilnych i jako taki ma zupełnie inny klimat.

Mobile Legends APK

Gra jest zbudowana na silniku Unity i działa zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android. Podczas gry gracz przejmuje kontrolę nad jednym z nich 94 postaci z Mobile Legends, zwanych też bohaterami. Są one podzielone na oddzielne i odrębne kategorie, takie jak czołgi, wojownicy, zabójcy, magowie, strzelcy wyborowi i wsparcie. Każdy bohater Mobile Legends ma 3 unikalne umiejętności i umiejętność pasywną (jednak są bohaterowie, którzy odważą się przeciwstawić temu formatowi, np. Lunox oraz Zhask). Na pierwszy rzut oka (po prostu czytając podręczniki umiejętności) wszyscy dostępni bohaterowie wydają się super OP, jednak gdy już zagłębisz się w samą rozgrywkę, nie zauważysz braku równowagi.

Postacie z Mobile Legends są rzeczywiście dość zrównoważone – nie oznacza to jednak, że niektórzy bohaterowie nie są lepsi od innych. Każda postać ma słabość lub kontrwybór, który może całkowicie uniemożliwić jej użycie – aw rozgrywce skoncentrowanej na zespole posiadanie takiej opcji jest kluczowe. Mapa gry jest podzielona na trzy pasy (górna, środkowa, dolna), a pozostała część siatki jest pokryta wieloma innymi celami, w tym różnymi wzmocnieniami i zmieniającym rozgrywkę szefem mapy – Lordem. Celem gry końcowej jest oczywiście zniszczenie wież przeciwnika i zniszczenie głównego budynku.

Aspekt Mobile Legends F2P

Aby osiągnąć cel końcowy, należy zastosować cały arsenał taktyk, strategii i szybkich manewrów egzekucyjnych. Postacie Mobile Legends są dość drogie, biorąc pod uwagę F2P aspekt gry, więc jeśli jesteś nowy w tej grze (podobnie jak nasz kolega), dobrze jest wypróbować kilku bohaterów, zanim zdecydujesz się na pierwszy zakup. Na szczęście wypróbowywanie nowych bohaterów jest tym, w czym wyróżnia się aplikacja Mobile Legends. Na liście jest wielu cotygodniowych darmowych bohaterów, a także liczne nagrody za… po prostu grę. Nagrody te obejmują złoto (BP), karty próbne (bohaterowie/skórki), punkty mistrzostwa i wiele innych przydatnych dodatków w grze.

Interfejs aplikacji Mobile Legends jest prosty i przejrzysty, ale istnieje kilka opcji, z których można odbierać nagrody – często interfejs użytkownika przedstawia samo w sobie minigrę polegającą na stukaniu. Każda z postaci Mobile Legends ma również własną księgę mistrzostwa, która zawiera historię zaległości postaci. Większość dostępnych nagród jest zablokowana za pewnymi wymaganiami dotyczącymi osiągnięć/postępów, jednak większość z nich można zdobyć po prostu grając w jeden z licznych trybów w grze, a przez liczne – rozumiemy to. Gra oferuje 7 różnych opcji do wyboru.

Tryby gry Mobile Legends

Jeśli chodzi o swobodną zabawę i ogólną praktykę doskonalenia się, prawdopodobnie nic nie może się równać z trybem klasycznym – każdy typ bohatera jest tu mile widziany, a mapa w trybie klasycznym (Kraina świtu) jest dokładnie taka sama jak ta, którą można znaleźć na tryb rankingowy. Tryb rankingowy jest prawdopodobnie najciekawszy, ponieważ dodaje aspekt rywalizacji do całej transakcji. Tylko te postacie Mobile Legends, które już posiadasz, mogą brać udział, a do prób możesz przystąpić tylko od poziomu 8 i wyższego. Mecze stają się wykładniczo trudniejsze, gdy wspinasz się po drabinie. Drabina jest podzielona na kategorie, od wojowników po mitów, z licznymi poziomami pośrednimi. Prawdziwa gra rankingowa zacznie się, gdy będziesz mógł używać swoich postaci z Mobile Legends i wspiąć się do dywizji epickiej. Od tego momentu rozpoczyna się faza wyboru i banowania (wybór draftu).

Poniższe tryby to chleb powszedni dla tych graczy, którzy uwielbiają relaksować się i po prostu cieszyć się niesamowitymi chwilami na własnych warunkach. Tryby Bójka, Przetrwanie i Niestandardowe są idealne na tę okazję. W trybie Brawl gracze rzucani są na jedną linię, złoto i doświadczenie rosną znacznie szybciej, dodatkowo gracze rozpoczynają grę na poziomie 3 (15 to najwyższy). Tryb bójki jest pełen akcji i walk drużynowych bez możliwości odwrotu, w tym świecie to pies je pies. Survival to kolejna okazja, najlepiej nadaje się dla tych, którzy uważają, że opanowali już potencjał swoich postaci z Mobile Legends – można porównać Survival do zawsze popularnej królewskie bitwy format. Na koniec mamy doświadczenie niestandardowe — na pewno ci się spodoba, jeśli jesteś z grupą przyjaciół!

Personalizacja Mobile Legends

Jeśli chodzi o personalizację i interakcję z użytkownikiem, gra wyróżnia się pod wieloma względami. Do każdego konta przypisany jest spersonalizowany profil, który gracze mogą dostosowywać i modyfikować na wiele sposobów. Gra może również synchronizować się z Facebookiem, Instagramem i innymi platformami społecznościowymi. Istnieje również funkcja przesyłania strumieniowego własnych gier bezpośrednio przez serwery gry, a gra zachęca widzów poprzez dodatkowe nagrody w grze! Zintegrowana jest również płynna i bezproblemowa interakcja poprzez otwarty czat głosowy – i jest to dodatek godny pochwały. Kiedy przychodzi na myśl personalizacja postaci w Mobile Legends, masz do wyboru sto jeden opcji.

Skórki, skórki i jeszcze raz – skórki! Ponieważ Mobile Legends jest całkowicie darmowe, nie musisz płacić ani grosza i nadal możesz rywalizować na najwyższym poziomie. zdobywać tylko inwestując prawdziwe pieniądze. Wymieniając pieniądze, otrzymasz diamenty. A to może odblokować mnóstwo różnych, inaczej niedostępnych treści. Tak więc, jeśli znasz kogoś, kto naprawdę interesuje się Mobile Legends (z pewnością znamy przynajmniej jednego faceta, który chciałby skórkę dla przynajmniej kilku swoich ulubionych postaci Mobile Legends), zawsze możesz złapać Karta Google Play i użyj go jako prezentu w dobrych intencjach. Warto również wspomnieć, że chociaż istnieje wiele sposobów na gromadzenie diamentów, zakup przedpłaconej karty podarunkowej Google Play na Eneba jest jednym z najbardziej korzystnych pod względem finansowym.