Jeśli jesteś fanem Cuphead, możesz się zastanawiać, dlaczego twórcy gry nie powiedzieli ani słowa o nadchodzącym DLC do gry, zatytułowanym The Delicious Last Course. Początkowo miała ona wystartować tej jesieni, jednak Studio MDHR w końcu przerwało ciszę i opóźniło upuszczenie treści na 2020 rok.

Aby złagodzić twój ból, zespół odpowiedzialny za grę udostępnił nowy zwiastun, który zawiera kilka przebłysków nowych walk z bossami z gigantycznym brodatym mężczyzną i jakimś lodowym potworem. Sprawdź to:

W poście na blogu Xbox Wire Chad Moldenhauer, współdyrektor Studio MDHR, wyjaśnił przyczyny opóźnienia, stwierdzając, że zespół chce sprostać ustalonym standardom, co zajmuje nieco więcej czasu niż wcześniej oczekiwano.

„Chociaż początkowo ogłosiliśmy datę premiery rozszerzenia Delicious Last Course na 2019 rok, naszym najwyższym priorytetem jest upewnienie się, że ta nowa przygoda spełnia skrupulatny poziom staranności i jakości, do których zawsze dążymy. Chcemy mieć absolutną pewność, że ta kolejna przygoda będzie jak w domu w świecie Cuphead i będzie pełna momentów, które zaskoczą i zachwycą graczy. Co więcej, tworzenie oryginalnej gry nauczyło nas wiele o tym, jak ważne jest tworzenie rzeczy w sposób, który jest zdrowy i zrównoważony dla naszego zespołu”.

Jeśli to wszystko prawda, możemy żyć z nową datą premiery. Naszym skromnym zdaniem Cuphead to jeden z najbardziej oryginalnych tytułów wydanych w zeszłym roku, dlatego chcemy, aby jego nowe DLC było jak najbardziej „smakowite”. Jeśli nigdy nie grałeś w tę grę, zachęcamy do tego, ponieważ mamy świetną cenę za ten tytuł. Cuphead jest już dostępny na komputery Mac, PC, Nintendo Switch i Xbox One.