Firma Epic Games w końcu ujawniła kilka szczegółów na temat nadchodzącego wydarzenia finałowego sezonu 5 rozdziału 2 Fortnite, które tym razem będzie nieco inne. Według Epic, po raz pierwszy wydarzenie finałowe wprowadzi specjalną misję dla jednego gracza, którą można ukończyć bez żadnych przyjaciół. Wydarzenie rozpocznie się 16 marca i będzie oznaczać premierę 6. sezonu Fortnite Rozdział 2.

Wiadomość o Zero Crisis Finale została ogłoszona w wpis na blogu gdzie Epic Games podzieliło się kilkoma intrygującymi szczegółami. Według zespołu programistów sezon 5 dobiegnie końca wraz z epicką misją solo zawierającą zakończenie misji agenta Jonesa.

Opis brzmi:

„Rozdział 2, sezon 6, rozpocznie się 16 marca wraz z wybuchowym zakończeniem wydarzeń sezonu 5. Kiedy po raz pierwszy rozpoczniesz nowy sezon, rozegrasz zakończenie misji agenta Jonesa w finale Zero Crisis. Następstwa tego wydarzenia z pewnością ukształtują Rzeczywistość, jaką znamy.

Nie martw się, Zero Crisis Finale jest doświadczeniem dla jednego gracza i możesz go rozegrać za każdym razem, gdy zalogujesz się po raz pierwszy w trakcie sezonu. Chcesz najpierw obejrzeć go online? Wkrótce podzielimy się szczegółami, w jaki sposób możecie oglądać światową premierę ze wszystkimi, zaczynając od naszego najbardziej ambitnego filmu fabularnego!

W obliczu losu Rzeczywistości, oto kilka wskazówek przed końcem sezonu 5 i do zobaczenia po drugiej stronie.”

Koniec bieżącego sezonu oznacza, że ​​zostało mało czasu na zdobycie przepustki bojowej z rozdziału 2 sezonu 5. Epic Games poinformowało, że obniża ceny egzotycznej broni na całej wyspie, więc jeśli masz na oku coś, na co chciałeś wydać swoje złote sztabki, teraz masz szansę. Nie zalecamy niczego zapisywać, ponieważ sztabki zdobyte w sezonie 5 znikną, gdy tylko rozpocznie się sezon 6 rozdziału 2 Fortnite.

Ciekawe czy Fortnite Rozdział 2 Sezon 6 debiut zgromadzi zwykłą liczbę graczy i widzów na Twitchu, ponieważ będzie to pierwszy raz od premiery gry, który nie wymaga od graczy bycia online podczas pokazu. Wielu fanów Fortnite domagało się tej zmiany, chcąc móc cieszyć się tymi zmieniającymi świat wydarzeniami, więc Epic Games posłuchało!