Najnowsza franczyzowa gra TWD OVERKILL’s The Walking Dead miał sporo problemów związanych z wydaniem. Po raz pierwszy ogłoszona w 2014 roku, gra była wielokrotnie opóźniana. Początkowo gra miała wystartować w 2016 roku, ale została opóźniona do 2017 roku. W 2017 roku TWD OVERKILL wyznaczyło kolejną datę premiery na listopad na wielu platformach. Podczas gdy wersja na PC wystartowała, wersje na PlayStation 4 i Xbox One zostały opóźnione o kolejne sześć miesięcy.

W weekend deweloper poinformował, że konsolowe wersje gry zostają przesunięte na czas nieokreślony. Starbreeze Studios, do którego należy studio Overkill Software, wydało m.in krótkie oświadczenie informując, że „Starbreeze AB obecnie ocenia i przegląda wydajność gry OVERKILL’s The Walking Dead na konsolach”. więc ponownie musieli odłożyć premierę.

Chociaż nie podano konkretnego powodu opóźnienia, możemy spekulować, że po dość nieprzychylnym przyjęciu gry na PC, deweloper może najpierw spróbować ją naprawić, zanim wypuści ją na inne platformy. Dodatkowo, aby wypuścić grę na konsole, Starbreeze musi uiścić opłatę licencyjną w wysokości 10 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę reakcję fanów na wydanie na PC, może się to wydawać zbyt drogie.