Wczoraj, podczas Gamescom Opening Night Live, w końcu dowiedzieliśmy się o dacie premiery World of Warcraft: Shadowlands. Krótki zwiastun ujawnił, że najnowszy dodatek do sagi WoW ma ukazać się 27 października, co oznacza, że ​​mamy mniej niż dwa miesiące, zanim gracze będą mogli podróżować do Shadowlands.

https://www.youtube.com/watch?v=8q5gHTCFlbg

Mieliśmy nadzieję, że wiadomość o dacie premiery Shadowlands usłyszymy nieco wcześniej, ale panująca na świecie pandemia nieco opóźniła premierę. Jednak ostatnio PTR (Public Test Realm) gry został zaktualizowany o wersję sprzed patcha, tak wielu fanów gry, my w ceniezaczął spekulować, że start musi być blisko.

Na razie gra World of Warcraft na żywo działa na łatce 8.3, ale mamy nadzieję, że dość szybko pojawi się aktualizacja przed łatką. Wprowadzi zmiany klas w Krainach Cienia, nowe doświadczenia związane z zdobywaniem kolejnych poziomów oraz specjalne wydarzenie poprzedzające łatkę z inwazjami Plagi. Można bezpiecznie założyć, że wersja 9.0 zostanie uruchomiona we wrześniu.

Jednak data premiery World of Warcraft: Shadowlands nie była jedyną rzeczą, którą Blizzard ujawnił podczas transmisji. W końcu doczekaliśmy się pierwszego odcinka nowego serialu animowanego World of Warcraft, zatytułowanego Shadowlands Afterlives. Będzie to czteroczęściowa seria ujawniająca więcej szczegółów na temat każdego Przymierza nowej gry, które pojawi się wraz z nowym rozszerzeniem. Pierwszy odcinek jest poświęcony Bastionowi, anielskiej frakcji z życia pozagrobowego Warcrafta.

Spójrz:

W tym odcinku możemy zobaczyć, jak słynny Uther Przynoszący Światło, Paladyn Srebrnej Dłoni, spotkał przedwczesną śmierć… ale jego służba się nie skończyła. Kiedy odchodzi w zaświaty, Devos – wzór Bastionu – bierze Uthera pod swoje skrzydła, tylko po to, by dowiedzieć się, że „niektóre śmiertelne rany sięgają głębiej, niż mogła sobie wyobrazić”. To wspaniała, pełna smaku animacja, która uszczęśliwi wielu fanów WoW. Mamy nadzieję, że pozostałe 3 filmy krótkometrażowe zdobędziemy w nadchodzących tygodniach przed premierą World of Warcraft: Shadowlands.

Jeśli przypadkiem mieszkałeś pod kamieniem i nie wiesz nic o nadchodzącym World of Warcraft: Shadowlands, powinieneś wiedzieć, że będzie to ósmy dodatek, który przeniesie graczy na drugą stronę. Według twórców, Shadowlands będzie zawierało 5 nowych stref – Maldraxxus, Revendreth, Bastion, Ardenweald, The Maw – 8 nowych lochów, nowy rajd i nowy, ciągle zmieniający się loch o nazwie Torghast, Wieża Potępionych, który można odtwarzać w nieskończoność.

Brzmi jak coś, czego chciałbyś spróbować? Pamiętaj, aby zamówić w przedsprzedaży World of Warcraft Shadowlands w naszym sklepie taniej i dołączyć do największej społeczności MMORPG na świecie.