Wygląda na to, że Microsoft nie chce po prostu stać i patrzeć, jak Google Stadia próbuje przejąć rynek gier strumieniowych. Zaledwie kilka dni przed uruchomieniem Stadia Microsoft wzmocnił swój projekt xCould, ogłaszając nowe urządzenia i gry dla usługi. Wiadomość była częścią konferencji X019, która odbyła się w Londynie.

Przede wszystkim – Project xCloud pojawi się na komputerach z systemem Windows 10 w 2020 roku oprócz innych urządzeń (obecnie od prawie miesiąca Project xCloud działa jako program podglądowy na urządzeniach z Androidem w Korei, USA i Wielkiej Brytanii). Po drugie, trafi do innych krajów, w tym do Kanady, Indii, Japonii i reszty Europy. I na domiar złego – Microsoft obiecuje, że usługa będzie dostępna w większej liczbie krajów niż Google Stadia. Auć!

Najpiękniejsza jest jednak lista gier dla Project xCloud. Według Microsoftu faza testowania obejmie ponad 50 tytułów gier, w tym tytuły takie jak Madden NFL 20, Devil May Cry 5, Ori and the Blind Forest i wiele innych. Ale to tylko lista do testów. Na starcie Project xCloud będzie obsługiwał wszystkie Xbox Gry Game Pass, w tym kilka nadchodzących nowych gier, takich jak Bleeding Edge, Wasteland 3 i Grounded.

I ostatni cios w twarz Google Stadia, Microsoft ogłosił, że Project xCloud będzie kompatybilny z prawie każdym urządzeniem obsługującym technologię Bluetooth, w tym z kontrolerem Sony DualShock 4. Oznacza to, że aby cieszyć się usługą Project xCloud nie musisz nic kupować – wystarczy zapłacić za abonament i grać. Brzmi fajnie, prawda?

Chcesz zobaczyć całą prezentację X019? Sprawdź wideo poniżej: