Z nowym Śmiertelna walka 11 premiera jest za nieco ponad trzy tygodnie (oficjalna premiera 23-04-2019), nadszedł czas, aby przypomnieć sobie wszystkie dobre i brutalne rzeczy, które wydarzyły się w całej narracji Mortal Kombat. Nie, nie będziemy rozmawiać o mechanice nowej gry, ofiarach śmiertelnych ani dostępnych w niej postaciach — tym razem chodzi o podsumowanie fabuły Mortal Kombat do tej pory.

Poprzednie iteracje gry Mortal Kombat, te przed MK9 (2011) i X (2015), były naprawdę niesamowite gry walki! Ale chociaż poprzednie tytuły stworzyły potencjalnie wciągającą narrację, wspomniana funkcja w poprzednich iteracjach nie została wykorzystana w pełni. Zmieniło się to jednak w MK9 (2011), kiedy NetherRealm Studios wzięło kierownicę w swoje ręce. Jak zawsze zapraszamy do naszego sklepu Eneba i nabycia najciekawszych Gry Mortal Kombat teraz!

Dzisiejszy artykuł dotyczy narracji Mortal Kombat, która rozpoczęła się prawie 27 lat temu Arkady Mortal Kombat, i trwa do dziś. Co mamy dla Ciebie dzisiaj w magazynie? Mamy trzy wyraźne królestwa, grupę starszych bogów, głównych bohaterów z każdego królestwa, niszczycielski turniej decydujący o losie, więcej martwych i odrodzonych postaci, niż możesz zliczyć, oraz dwie w dużej mierze przeplatające się linie czasowe, które mieszają i mieszają całość do perfekcji!

Jak powstał turniej Mortal Kombat

Zasadniczo w całej narracji Mortal Kombat mamy osiem konkurujących ze sobą królestw (ten artykuł skupia się na trzech z nich). Te rywalizujące ze sobą królestwa toczą nieustanną wojnę od samego początku. Kraina w narracji Mortal Kombat reprezentuje świat bardzo podobny do naszej Ziemi, po prostu wszystkie osiem z tych krain jest rozproszonych po różnych wymiarach.

Tak więc mamy osiem różnych królestw, a następnie mamy Starszych Bogów, którzy są jak te superpotężne istoty, które rządzą królestwami, ale nie interweniują, chyba że dzieje się coś naprawdę złego pod względem równowagi, harmonii i innych czynniki. Starszym Bogom nie podobało się, że królestwa toczyły ciągłą wojnę, więc wymyślili „rozsądny” środek zapobiegawczy. Nazwali to turniejem Mortal Kombat!

Zasadniczo turniej Mortal Kombat został ustanowiony, aby każde królestwo było bezpieczniejsze przed inwazją. Każda narracyjna kraina Mortal Kombat ma przedstawiać swoich najsilniejszych wojowników jako przedstawicieli obrony krainy. Jeśli jednak królestwo zostanie pokonane w 10 turniejach z rzędu, zwycięskie królestwo może rozpocząć inwazję i podbić pokonany wymiar. Dokładnie tak stało się z Outworld i Edenią.

ołówharaktery w całej franczyzie i ich działalności

Jeśli chodzi o różnorodność postaci, narracji Mortal Kombat z pewnością nie brakuje, jednak niektóre postacie pojawiają się i pojawiają ponownie, niektóre zostały pokazane tylko raz, a następnie zostały zabite bez możliwości wskrzeszenia, inne żyją długo i szczęśliwie, mają dzieci, a potem ich dzieci dorastają i same biorą udział w turnieju, a jednak inne ikony umierają, zostają wskrzeszone, a potem umierają jeszcze raz, tylko po to, by wrócić jeszcze raz!

postać śmiertelnego kombata

Do tej pory najważniejszymi antagonistami w serii Mortal Kombat byli czterej złoczyńcy z Outworld: Shao Kahn, Shang Tsung, Quan Chi i Shinnok. Shao Kahn zadebiutował w MK 1 wraz z czarodziejem Outworld Shang Tsungiem. Quan Chi, Czarnoksiężnik Demonów, wraz z Shinnokiem, upadłym Starszym Bogiem, pojawili się znacznie później w grach. Chociaż wszyscy czterej mają wspólny cel, jakim jest podbicie Królestwa Ziemi za wszelką cenę! Nie udało im się wiele razy z powodu bohaterów Earthrealm.

Jeśli chodzi o Earthrealm, dwoma głównymi postaciami narracyjnymi Mortal Kombat chroniącymi pokój są oczywiście Raiden i Liu Kang! Obie postacie po raz pierwszy pojawiły się w oryginalnej grze Mortal Kombat i od tamtej pory odgrywają szkodliwą rolę w ochronie Królestwa Ziemi! Raiden wielokrotnie oszukiwał linię czasu (o jedną za dużo, jak zobaczymy w MK 11), a Liu Kang wygrał turniej Mortal Kombat cztery razy z rzędu! Jak możesz zrozumieć, obaj faceci są dość potężni.

Narracja Mortal Kombat z dwoma ispleciony terminy

Jeśli nie jesteś hardkorowym fanatykiem MK i właśnie dostałeś się do całego biznesu narracyjnego Mortal Kombat z NetherRealm Studios, może być trudno w pełni zrozumieć fabułę, którą przedstawiają MK 9, MK X i MK 11. Pierwsze osiem gier Mortal Kombat zostało zbudowanych na jednej osi czasu, a ostatnie trzy na innej.

Stało się tak, ponieważ pod koniec narracji Mortal Kombat: Armageddon każda postać oprócz Raidena i Shao Kahna została zabita. Taka wiara oznaczałaby koniec Królestwa Ziemskiego. Aby zapobiec takim katastrofom, Raidenowi udało się zepsuć oś czasu, a tym samym zresetować całą narrację Mortal Kombat do samych początków! Co więcej, ostatnim tchnieniem udało mu się wysłać wiadomość składającą się z trzech słów do swojego alternatywnego ja – brzmiało „On musi wygrać”.

Podsumowanie fabuły Mortal Kombat 9

Narracja Mortal Kombat 9 jest bardzo podobna do tego, co wydarzyło się w pierwszych trzech grach. Liu Kang wciąż wygrywa swoje pierwsze turnieje. Shao Kahn wciąż próbuje zaatakować Ziemię. Jednak tym razem Raiden musi zrobić coś inaczej, nie wiedząc dokładnie, co należy zrobić, nie zdając sobie z tego sprawy, wysyła swoich sojuszników na spotkanie ich śmierci, a później nawet decyduje się pozwolić Shao Khanowi na połączenie dwóch królestw.

Liu Kang nie może uwierzyć w to, co knuje jego były przyjaciel, więc obaj walczą w bitwie aż do śmierci. Raiden wychodzi zwycięsko, a Shao Khan wkracza do Królestwa Ziemi. Fakt, że Shao Khan wkroczył do Królestwa Ziemi, nie okazał się katastrofalny, ponieważ Starsi Bogowie chwilowo oferują Raidenowi swoją moc, on akceptuje i napędzany boskim silnikiem unicestwia Shao Khana i jego legiony.

Podsumowanie narracji Mortal Kombat X

Mortal Kombat X narracja podąża za alternatywną akcją MK 4. Porażka Shao Khana i Liu Kanga była zgodna z planem Shinnoka, ale nie spodziewał się, że spotka najnowszego mistrza Earthrealm, Johnny’ego Cage’a. Cage pokonuje Shinnoka i zapieczętowuje jego ciemność w amulet. Następnie akcja przenosi się o ponad 20 lat do przodu, a do sceny dołącza zupełnie nowa generacja obrońców Earthrealm. Należą do nich Cassie Cage, Sonya Blade, Jacqui Briggs, Kung Jin i Takeda.

Bohaterom Earthrealm udaje się zgubić amulet Shinnoka na przestrzeni lat i wydaje się, że znajduje się on w Outworld. Nowy przywódca Outworld, Kotal Kahn, zawarł traktat pokojowy z Raidenem i Earthrealm. Jednak nie wierzy już, że wojownicy Ziemskiego Królestwa są w stanie zapewnić bezpieczeństwo amuletu, dlatego postanawia zachować go pod własną ochroną. Ale D’Vorah, zastępca dowódcy Kotal, oszukuje Kotal Kahna i kradnie amulet, gdy okazuje się, że pracuje pod dowództwem Quan Chi.

Mortal Kombat X Narrative kontynuuje, a D’Vorah udaje się dostarczyć amulet Shinnoka Quan Chi, a on z powodzeniem uwalnia Upadłego Boga Shinnoka, tuż przed tym, jak on sam zostaje ścięty. Wraz z D’Vorah, Shinnok udaje się uciec, a później tworzy atak na Niebiańską Świątynię. Pokonują Raidena i Bo’ Rai Cho, a następnie Shinnok wchodzi do Komnaty Jinsei (która w narracji Mortal Kombat działa jak serce Ziemi), całkowicie ją korumpuje, a następnie zamienia się w zaciekłego demona.

Niektóre z nowszych postaci narracyjnych Mortal Kombat dołączają do walki, jedną z nich jest Cassie Cage. Ze względu na okoliczności zostaje pozostawiona twarzą w twarz z demoniczną formą Shinnoka i udaje jej się całkowicie go obezwładnić. W międzyczasie pobity Raiden udaje się oczyścić Jinsei, jednak zła energia z wnętrza Jinsei po prostu nie może zniknąć w cienkich obszarach, a Raiden musiał stać się gąbką, aby wchłonąć ciemność.

postać śmiertelnego kombata

Podczas napisów końcowych narracji Mortal Kombat X, widzimy scenę, w której Raiden idzie do upiora Liu Kanga i Kitany, którzy są teraz władcami Netherrealm (w zasadzie piekła) i ostrzega ich, że Ziemskie Królestwo nie będzie już dłużej przebywać pokojowo z tymi, którzy chcą jej zagrozić. Raiden jest teraz pokazany niosący amulet Shinnoka i żeby jego słowa nie były brane za pewnik, upuszcza głowę odciętego Shinnoka (wciąż żywego) jako ostrzeżenie. Od teraz po prostu nie możemy się doczekać tego, co nadchodzi Śmiertelna walka 11 narracja przyniesie!