Twórca PlayerUnknown’s Battlegrounds, PUBG Corp., podzielił się smakowitymi wiadomościami podczas ostatniego odcinka Inside Xbox. Studio potwierdziło, że obecnie pracuje nad wprowadzeniem funkcji cross-play na konsolach. I nadejdzie wcześniej, niż się spodziewano.

PUBG Corp. ujawniło, że pierwsza faza testów cross-play powinna rozpocząć się we wrześniu, a pełne wydanie nowej funkcji zaplanowano na październik. Funkcja cross-play pozwoli graczom PlayStation 4 i Xbox One dołączyć do tych samych lobby meczowych, co skróci czas dobierania graczy.

W osobnym poście na blogu Cecilia Lee, menedżer społeczności PUBG Corp., napisała:

„Naszym pierwszym celem związanym z rozgrywką międzyplatformową było umożliwienie 100 graczom z obu konsolowych społeczności gry w tym samym meczu. Naszym drugim celem było poprawienie czasów dobierania graczy, które spodziewamy się skrócić ze względu na szerszą pulę dobierania graczy. Krótszy czas oczekiwania i więcej wrogów na polach bitew = więcej okazji do zdobycia obiadów z kurczakiem. WYGRAĆ.”

Jednak firma PUBG Corp. nie wspomniała o żadnej funkcji cross-play w wersji na PC. Biorąc pod uwagę, że wszystkie aktualizacje dla wersji konsolowej pojawiają się co najmniej miesiąc później niż na PC, możemy jej w ogóle nie otrzymać. Z drugiej strony jest to znaczący krok naprzód, zapewniający długowieczność PlayerUnknown’s Battlegrounds na konsolach.

Jeśli chodzi o inne wiadomości, firma PUBG Corp. ujawniła również sporo nowych dodatków, które pojawią się w grze wraz z aktualizacją sezonu 4, która ma zostać wydana na konsolach 27 sierpnia. Aktualizacja zawiera przegląd oryginalnej mapy PUBG Erangel, wiele poprawek rozgrywki i nową przepustkę dla przetrwania. Możesz dowiedzieć się więcej o tych zmianach, czytając nasz Poprzedni post odnośnie tematu.