Jedna z najpopularniejszych gier typu battle-royale, PlayerUnknown’s Battlegrounds, stara się zapewnić swoim fanom coś świeżego. Zgodnie z niedawną zapowiedzią firmy PUBG Corp. gra wkrótce otrzyma nową funkcję Arcade, a wraz z nią klasyczny tryb Team Deathmatch.

PUBG Arcade będzie nową częścią przebojowej gry, w której twórcy zaprezentują kilka nowych niestandardowych trybów gry stworzonych przez zespół odpowiedzialny za grę. Stanie się domem dla różnych sposobów grania w PUBG. Aby narobić szumu przed oficjalną premierą Arcade, firma PUBG Corp. postanowiła ujawnić pierwszy tryb gry, który zadebiutuje wraz z Arcade. Team Deathmatch jest inspirowany ogromną różnorodnością innych Gry FPS. Mamy nadzieję, że nie musimy wam mówić, co oznacza tryb Team Deathmatch, prawda?

Jednak Team Deathmatch PUBG Arcade będzie miał kilka zwrotów akcji. W przeciwieństwie do tradycyjnego trybu Battle Royale, Team Deathmatch będzie dostępny tylko w perspektywie pierwszoosobowej. Zmierzy się ze sobą dwie 8-osobowe drużyny, wyłączy ogień sojuszniczy i pozwoli graczom na regenerację zdrowia, jeśli nie biorą ognia. Według PUBG Corp., na początek zespół stworzył 7 niestandardowych pól bitew, które są odizolowanymi częściami istniejących map PUBG.

Więc teraz już wiemy… Kilka miesięcy temu w wywiadzie twórca PUBG, Brandon Greene, powiedział, że skończył z battle royale. Podczas gdy wszyscy w branży gier spodziewali się nowej gry od zespołu stojącego za PUBG, postanowili rozszerzyć swoją istniejącą grę i znaleźć nowe sposoby na przyciągnięcie graczy. Możemy mieć tylko nadzieję, że PUBG Arcade będzie na tyle popularne, że zobaczymy więcej pomysłów Brandona.