Chociaż Playerunknown’s Battlegrounds to jedna z najpopularniejszych gier z gatunku battle royale, jest to prawdopodobnie ostatnia, która zaimplementowała jedną kluczową funkcję, której do tej pory jej brakowało. Nowa aktualizacja na serwerach testowych gry wprowadziła długo wyczekiwany system pingowania, który pozwoli graczom na swobodną komunikację.

Nowa funkcja nosi nazwę Radio Message i umożliwi członkom zespołu łatwą komunikację. Wiadomość radiowa będzie mogła wysyłać wiadomości tekstowe, aby ostrzegać członków drużyny o wrogach, prosić o więcej amunicji lub lekarstw, wskazywać znajomym żądany kierunek i oznaczać lokalizację łupów znalezionych na ziemi. Według informacji o łatce Radio Message będzie w stanie wysyłać osiem różnych typów pingów.

Chociaż nowa funkcja jest obecnie dostępna tylko dla graczy testujących serwery PC, twórcy potwierdzili, że wkrótce zostanie wprowadzona do gry na żywo. Nie ma jednak informacji o pojawieniu się tej funkcji na konsolach. Możemy spodziewać się, że pojawi się na innych platformach w późniejszym terminie, ponieważ system pingowania jest prawdopodobnie jeszcze bardziej przydatny dla graczy grających na konsoli.

Wiadomość radiowa nie jest jednak jedyną rzeczą dodaną w nowej łatce. Oprócz ogólnej poprawy wydajności aktualizacja nr 30 dodała także nowy pojazd BRDM-2, pistolet Deagle i kanistry z gazem. Aktualizacja wprowadziła również pierwszą wersję Ledge Grab, która umożliwi graczom wspinanie się po płotach i nie tylko.

Możesz znaleźć wszystkie informacje o łatce, klikając ten link.