Od tego czasu minęły dwa lata PlayerUnknown’s Battlegrounds został wydany na całym świecie. Twórca i wydawca gry PUBG Corp. jest świętuje swoją rocznicę, dając graczom darmową czapkę w grze.

Nowym przedmiotem w grze jest dość prosta czapka z daszkiem z napisem „2nd”. Aby go odebrać, wystarczy zalogować się na swoje konto. Jednak gracze konsolowi będą musieli trochę poczekać – limit zostanie udostępniony wraz z następną aktualizacją, która trafi na konsole 9 kwietnia.

Deweloper wydał także specjalną 2. rocznicę list zastanawiając się nad swoim ostatnim rokiem. List podkreśla zaangażowanie zespołu w „wyższą jakość, bardziej stabilne kompilacje”. List podkreśla również uruchomienie dodatkowej zawartości i głównych zawodów e-sportowych. Cały list można przeczytać poniżej:

Drodzy Fani PUBG,

23 marca PUBG świętuje drugą rocznicę publicznego udostępnienia gry. Cóż to były za niesamowite dwa lata! Byliśmy świadkami rewolucji w grach wraz z narodzinami gatunku Battle Royale, razem dorastaliśmy i uczyliśmy się w fazie beta i wczesnym dostępie, a także obserwowaliśmy, jak nasza gra rozwija się od niewielkiego tytułu opracowanego przez jeszcze mniejszy zespół do jednej z najczęściej granych gier na świecie świat. Wybraliśmy ten dzień jako naszą ogólną rocznicę PUBG na wszystkich platformach, ponieważ uznaliśmy, że najlepiej odzwierciedla on skromne początki naszej gry.

Zastanawiając się konkretnie nad rokiem 2018, zaczęliśmy rozwiązywać niektóre problemy wynikające z lekcji, których nauczyliśmy się jako firma, wydając kilka ulepszeń jakości życia i ponownie poświęcając się wyższej jakości, bardziej stabilnym kompilacjom. W 2018 roku wystartował również nasz tryb treningowy i dwie zupełnie nowe mapy: mała, ale dzika mapa wyspy Sanhok oraz piękne lodowe krajobrazy Vikendi. Na koniec zapewniliśmy naszym fanom intensywne wrażenia z gry PUBG na konsolach dzięki oficjalnym wydaniom zarówno na XBOX, jak i PlayStation.

W ubiegłym roku nastąpił również rozwój konkurencyjnego PUBG dzięki naszemu turniejowi PGI w Berlinie, kontynuacja turniejów Broadcaster Royale wraz z Twitchem oraz organizacja wielu profesjonalnych lig e-sportowych PUBG na całym świecie.

Jesteśmy niezwykle dumni ze wszystkiego, co osiągnęliśmy w 2018 roku i nie osiągnęlibyśmy niczego bez Twojej miłości i wsparcia. W ramach naszych podziękowań i upamiętnienia naszej drugiej rocznicy specjalny przedmiot rocznicowy będzie dostępny za darmo w grze, gdy Aktualizacja nr 27 trafi na serwery na żywo, do 24/04 KST na PC i 4/9 – 5/7 na konsolach. Aby go odebrać, odwiedź sklep w grze i „kup” darmowy przedmiot na PC lub po prostu zaloguj się podczas dat wydarzeń na konsoli.

Ale to, że świętujemy, jak daleko zaszliśmy, nie oznacza, że ​​nie jesteśmy świadomi tego, co jeszcze musimy osiągnąć. Obecnie jesteśmy pogrążeni w planowaniu ulepszeń naszej pierwszej mapy, Erangel. Pierwsze zmiany w tym procesie, zwiększające i ulepszające łupy, zostały już wdrożone na serwerach testowych, gdzie czekamy na Wasze opinie.

Nigdy nie będziemy w stanie odpowiednio podziękować za niezrównane wsparcie, ale w dniu takim jak ten jesteśmy szczęśliwi, jesteśmy pokorni i bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy oddani sprawieniu, by PUBG była najlepszą możliwą grą.

Zanim wyruszymy, chcemy przekazać wam specjalną wiadomość od CH Kima, dyrektora generalnego PUBG Corporation.

Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy i do zobaczenia na polach bitew!

–Zespół PUBG