Miesiąc temu pisaliśmy artykuł o The International 2019 przekraczającym kamień milowy w wysokości 15 milionów dolarów w rekordowym czasie. Wtedy przewidywaliśmy – w tym roku The International jest na dobrej drodze do pobicia rekordu TI8. Cóż, już to zrobił… z kilkoma miesiącami do stracenia.

W momencie pisania tych słów pula nagród The International 2019 szybko zbliża się do 27 milionów dolarów, co czyni ją największą pulą nagród Dota 2 w całej historii gry. Możesz sprawdzić dokładne liczby na a dedykowana strona internetowa. Jednak do pobicia rekordu, który ustanowił Fortnite World Cup, brakuje mu jeszcze kilku milionów, będzie miał 30 milionów dolarów w portfelu. Jednak Puchar Świata Fortnite odbędzie się w dniach 26-28 lipca, więc gracze Dota 2 będą mieli prawie cały miesiąc na nadrobienie zaległości.

Jeśli jesteś fanem Dota 2, możesz pomóc swojej grze zachować tytuł największej puli nagród e-sportowych w historii. Podczas gdy pula nagród Fortnite World Cup jest w całości zapewniana przez wydawcę, nagroda Dota 2 jest finansowana przez graczy. Valve przekazało 1,6 miliona dolarów jako podstawową pulę nagród, podczas gdy społeczność Dota 2 buduje ją poprzez zakupy w grze, za pośrednictwem Przepustki Bitewnej. Z każdego zakupu Przepustki Bitewnej 25 procent trafia do całkowitej puli nagród The International, podczas gdy Valve zatrzymuje pozostałe 75 procent jako przychód.

Przepustka bitewna zawiera zawartość w grze i tak zwane Nieśmiertelne Skarby. Pierwszy spadł dwa miesiące temu, a drugi pojawi się 5 lipca. Ponadto Valve da graczom szansę na udział w nowym wydarzeniu specjalnym Mo’rokai.

Nie wiemy jak wy, ale my uwielbiamy ten rodzaj wyścigu o „największą pulę nagród”. W końcu taka rywalizacja pozwala e-sportowi jeszcze bardziej się rozwijać.