Przez ostatnie parę lat Oblężenie Rainbow Six popularność e-sportu znacznie wzrosła. Coroczne wydarzenie o nazwie Six Invitational odbędzie się w dniach 11-17 lutego i zaprosi najsilniejsze drużyny z całego świata do rywalizacji o największą jak dotąd pulę nagród e-sportowych Rainbow Six Siege. Wydawca gry Ubisoft ogłosił, że jego trzecia roczna pula nagród Rainbow Six Siege Six Invitational przekroczy 1 milion dolarów.

Pula nagród Mind Blowing została zebrana w podobny sposób, jak w słynnym The International w Dota 2. Gracze na całym świecie mogą obecnie kupować przedmioty w grze, a 30 procent przychodów trafia bezpośrednio do puli nagród Six Invitational. Równie dobrze może się zdarzyć, że w nadchodzących tygodniach ta rekordowa nagroda w e-sporcie Rainbow Six Siege jeszcze wzrośnie.

Six Invitational będzie gościć 16 dobrze znanych drużyn e-sportowych, w tym G2 Esports, FaZe Clan i Penta Sports, a także wiele innych walczących o oszałamiające nagrody i prawo do przechwalania się. Wydarzenie odbędzie się w Palace Bell w Montrealu w Kanadzie. Jak zawsze gracze z zagranicy będą mogli śledzić akcję przez portal Skurcz.