Podczas weekendu firma Ubisoft obchodziła małe święto, ponieważ jedna z jej gier osiągnęła imponujący kamień milowy. Rainbow Six Siege, taktyczna gra FPS, przekroczyła 50 milionów graczy na wszystkich platformach i stała się najbardziej udanym FPS firmy.

To bardzo imponująca liczba, biorąc pod uwagę fakt, że gra została pierwotnie wydana w 2015 roku. Przez lata Rainbow Six Siege zdołało ustanowić stabilny przepływ treści dzięki regularnym wydawaniom nowych map i operatorów, co poprawiło grę na wiele sposobów.

Jednak głównym powodem tak stałego wzrostu gry jest społeczność e-sportowa Rainbow Six Siege, która rośnie z każdym rokiem. Dzięki corocznym turniejom i tysiącom widzów na Twitchu Rainbow Six Siege stało się jednym z najbardziej udanych nowych tytułów e-sportowych… i wciąż się rozwija!

Jeśli chodzi o przyszłość gry, możemy spodziewać się jeszcze większego napływu nowych graczy w nadchodzącym miesiącu lub dwóch. Następna sezonowa aktualizacja Rainbow Six Siege, zatytułowana Operation Ember Rise, jest obecnie w fazie beta i wkrótce powinna zostać uruchomiona na PC, PlayStation 4 i Xbox One.