Nie powinno dziwić, że wiele gier online rozpoczyna obchody Halloween. Rainbow Six Siege jest trochę spóźnione na imprezę, ale wiesz, co mówią – lepiej późno niż wcale. Wydarzenie Rainbow Six Siege: Doktor’s Curse jest już dostępne i potrwa do 6 listopada.

Z tej okazji zespół programistów zmienił skórkę popularnej mapy Theme Park i wprowadził nowy tryb zabawy w chowanego 5 na 5 między potworami a eksterminatorami. Jest to dość prosty tryb, w którym Exterminatorzy mają za zadanie zabić wszystkie potwory, zanim skończy się czas, podczas gdy Potwory będą próbowały przetrwać.

Warto również wspomnieć, że potwory zostaną wyposażone w zupełnie nową umiejętność, która pozwoli im biegać szybciej i zyskać niewidzialność na krótki czas. Z drugiej strony Exterminators będą mieli możliwość wyboru jednej z trzech tematycznych wersji Sledge Hammer ze specjalnymi gadżetami.

Klątwa Doktora ma nawet pewną wiedzę zaimplementowaną w trybie gry. Oficjalny opis pisze:

„Coś jest nie tak z Doktorem. Wkrótce po zamknięciu parku rozrywki wprowadził się i uczynił zamek swoim domem, w którym przeprowadza różnego rodzaju niepokojące eksperymenty. W końcu stworzył coś bardziej złego, niż zamierzał. Miejsce roi się teraz od potworów, a do odzyskania go wezwano grupę eksterminatorów. Czy będą w stanie przywrócić wszystko do normy, czy też potwory przeżyją, by terroryzować kolejny dzień?”

Jak zawsze, wydarzenie przynosi mnóstwo nowych elementów kosmetycznych do zdobycia. Przy pierwszym logowaniu otrzymasz bezpłatnie jeden pakiet Doktor’s Curse Collection, a po wykonaniu określonych zadań będziesz mógł zdobyć dwa kolejne.