W miniony weekend fani Rainbow Six Siege otrzymali sporo nowości. Podczas dorocznego wydarzenia The Six Invitational firma Ubisoft Montreal podzieliła się kilkoma szczegółami dotyczącymi przyszłości gry. Otrzymaliśmy informacje o sezonie 5, nowych mapach, operatorach, a nawet planach studia na nadchodzącą generację konsol. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Rainbow Six Siege Year 5 i późniejszych…

Nowi operatorzy

Po tygodniach dokuczania twórcy gry w końcu ujawnili dwóch nowych operatorów Rainbow Six Siege – Ianę, atakującą i Oryxa, obrońcę.

Główną umiejętnością Iany jest hologram, który można wyświetlać na polu bitwy podobnie jak Alibi. Jednak kluczowa różnica polega na tym, że hologram Iany porusza się i aby go wyprodukować, Iana musi stać nieruchomo. Wydaje się idealnym narzędziem do nęcenia, nie sądzisz?

Oryx to potężny obrońca, który powinien kontrować atakujących próbujących się przełamać. Oryx będzie miał umiejętność, która pozwoli mu szybko przechodzić przez ściany. Jednak Oryx odniesie przy tym obrażenia i spowoduje przy tym dużo hałasu.

Obaj nowi operatorzy są już dostępni na serwerach testowych gry, ale dla tych, którzy nie mają czasu na samodzielne testowanie nowych dodatków, oto krótki film przedstawiający tę parę:

Przeróbki map

Oprócz nowych operatorów Rainbow Six Siege otrzyma kilka nowych map i przeróbki istniejących pól bitew. Jedną z najbardziej wyczekiwanych i krążących plotek zmian na mapie będzie całkowita przeróbka Tachanki. W weekend Ubisoft potwierdził, że Tachanka obecnie nie pasuje do podstawowej rozgrywki Rainbow Six Siege, dlatego przeróbka jest nieuchronna. Zajmie to jednak trochę czasu, ale nowa wersja Tachanki zadebiutuje nieco później w roku 5.

Wraz z pierwszym sezonem roku 5 twórcy Ubisoft Montreal mają nadzieję wprowadzić kolejną przeróbkę starej mapy. Oregon to jedna z najczęściej granych map od czasu premiery Rainbow Six Siege. Zespół postanowił jednak odświeżyć go o kilka nowych obszarów. Wiadomości mówią, że Oregon powinien mieć powiększoną piwnicę. Ponadto jest nowy korytarz, który pozwala graczom ominąć salę konferencyjną i powinien zapewnić kilka nowych opcji podczas obracania się.

Nowe kosmetyki

Jak zawsze, nowy sezon przynosi mnóstwo nowych elementów kosmetycznych do zebrania, w tym nowe skórki. Szczególnie przykuła naszą uwagę nowa skórka Asha o nazwie Tomb Raider Elite. Zawiera pełny mundur Tomb Raider, wyjątkową animację zwycięstwa i kultowe pistolety Lary Croft jako skórki broni. Sprawdź to:

Plan na przyszłość

Chociaż jest o wiele więcej drobnych aktualizacji, ulepszeń interfejsu użytkownika i tak dalej, postanowiliśmy nie zatrzymywać się na nich. Na koniec chcielibyśmy porozmawiać trochę o przyszłości Rainbow Six Siege i o tym, co zespół planuje dla następnej generacji. Mimo że gra ma już 5 lat, firma Ubisoft Montreal obiecała, że ​​koniec sprzętu obecnej generacji nie będzie końcem fenomenu taktycznych FPS-ów.

Podczas wywiadu przedstawiciel Ubisoft Montreal rzucił trochę światła i powiedział, że zespół pracuje obecnie nad Rainbow Six Siege na PlayStation 5 i Xbox Series X. Chociaż sama w sobie jest to fajna wiadomość, twórcy powiedzieli, że w ich planach jest stworzenie Rainbow Six Siege to gra, która pojawia się z pokolenia na pokolenie i pozwala fanom gry grać razem bez względu na konsolę generacji, na której grają.

Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe? Nie jesteś sam. Nadal brakuje nam wielu szczegółów na ten temat, ale obiecano nam więcej informacji w przyszłości. Przypuszczalnie jakiś czas po oficjalnej prezentacji PlayStation 5. Bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się więcej!