Wiedzieliśmy o tym! A teraz to już oficjalne – Red Dead Redemption 2 trafi na PC 5 listopada. Po miesiącach spekulacji Rockstar Games w końcu potwierdziło, że ich ogromna gra westernowa z otwartym światem trafi na PC. Co więcej, trafi do wszystkich głównych sklepów z grami cyfrowymi bez irytujących ekskluzywnych ofert.

Zgodnie z wiadomościami gracze będą mogli zamówić grę w przedsprzedaży za pośrednictwem Rockstar Games Launcher od 9 października, podczas gdy zamówienia w przedsprzedaży w innych sklepach powinny rozpocząć się 23 października. Jednak jeden sklep pozostaje w tyle. Rockstar Games potwierdziło również, że Red Dead Redemption 2 nie będzie miało zamówień przedpremierowych na Steamie. Gra trafi na platformę Valve w grudniu.

Warto również wspomnieć, że pecetowa wersja Red Dead Redemption 2 doczeka się pewnych zmian. Oto, co Rockstar Games miało do powiedzenia na ten temat:

„Pierwsza gra z serii Red Dead Redemption dostępna na platformę PC, Red Dead Redemption 2 na PC, zawiera szereg ulepszeń graficznych i technicznych zwiększających immersję, a także nowe misje ścigania nagród, kryjówki gangów, broń i nie tylko”.

Dodatkową godną uwagi informacją jest to, że Red Dead Redemption 2 pojawi się również na Google Stadia wraz z innymi grami zaplanowanymi na debiut platformy gier Google. Możesz o tym przeczytać w oficjalny post przez Rockstar Games.