Fani popularnej serii horrorów Resident Evil z niecierpliwością czekali na nowe szczegóły dotyczące nowej gry. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Capcom był bardzo podstępny, starając się nie ujawniać zbyt wiele o swojej nowej grze, ale podczas Now the Resident Evil Showcase, które odbyło się w czwartek, wydawca w końcu ujawnił wiele wiadomości na temat nadchodzący Resident Evil 8: Village i przyszłość tej franczyzy.

Przede wszystkim poznaliśmy oficjalną datę premiery gry Resident Evil Village. Capcom powiedział, że gra powinna ukazać się 7 maja 2021 roku. Gra ukaże się na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Twórcy potwierdzili również, że ich nowa gra nie będzie miała funkcji VR, takiej jak wcześniej Resident Evil 7: Biohazard.

Grę można już zamawiać w przedsprzedaży w wersji zwykłej i deluxe, ale zanim pospieszysz się z wydaniem na nią pieniędzy, możesz ją najpierw wypróbować. Najwyraźniej posiadacze PlayStation 5 mogą już pobrać nowe, grywalne demo Resident Evil 8: Village z PlayStation Store i wypróbować grę.

Demo ma na celu zaprezentowanie wizualnego i dźwiękowego stylu gry oraz przedstawienie potencjalnym graczom Maiden, która najwyraźniej będzie nowym czarnym charakterem serii. Resident Evil 8: Village obiecuje bardziej skomplikowaną walkę niż jego poprzednik i bogatą historię, wypełnioną zarówno nowymi, jak i powracającymi twarzami.

Jednak Resident Evil 8: Village nie była jedyną grą, którą Capcop pokazał podczas Now the Resident Evil Showcase. Jeden z producentów firmy zapowiedział także nowy tytuł Resident Evil RE: Verse, będący odrębnym doświadczeniem dla wielu graczy, dostępnym za darmo dla każdego, kto kupi Resident Evil 8.

Oto zwiastun tytułu:

Mamy też oficjalny opis, który ujawnia przeznaczenie RE: Verse. W Stanach:

„Ten tytuł dla wielu graczy online powstał jako podziękowanie dla fanów za 25. rocznicę serii Resident Evil. Dostępny za darmo dla nabywców Resident Evil Village, zawiera ukochane postacie Resident Evil, które ścierają się w sześcioosobowych pojedynkach!”

Jeśli jesteś zainteresowany, pamiętaj, aby śledzić aktualizacje. Twórcy powiedzieli, że Resident Evil RE: Verse powinno wkrótce przejść do wersji beta. Jeśli jesteś fanem Resident Evil lub szukasz sprytnych sposobów na zapoznanie się z serią, koniecznie sprawdź nasze ceny poprzednich gier Resident Evil tytuły. Mamy wiele dobrych ofert w naszym Kolekcja Resident Evil.