Długo oczekiwana premiera pt Wioska Resident Evil jest tuż za rogiem, gotowa zapewnić sobie należne miejsce w chronologii kultowego survival horroru Seria Resident Evil. Wygląda na to, że chociaż Lady Dimitrescu jest wyraźnym zwycięzcą serc fanów, gra jest pełna innych złoczyńców, z których każdy jest wyjątkowy pod względem osobowości i umiejętności, i oczywiście stwarza innego rodzaju poważne zagrożenie dla Ethana Wintersa w jego koszmarnych poszukiwaniach za zaginioną córkę.

Zacznijmy od ciekawego faktu: głównym tematem mapy gry RE 8 jest wioska w stylu północnoeuropejskim (stąd nazwa gry), w której występują różne postacie w zależności od obszaru, do którego się wędruje. Capcom wydaje się, że znakomicie połączył swoją szczegółową i klimatyczną scenerię z Czterema Lordami – głównymi złoczyńcami Resident Evil 8 i mistrzem ich wszystkich:

  • Alcina Dimitrescu
  • Karola Heisenberga
  • Salvatore Moreau
  • Donna Beneviento
  • Matko Mirando

Każdy Lord ma wyznaczone terytorium na mapie, z których każdy radykalnie się różni i idealnie pasuje do osobowości swojego gospodarza, w oparciu o to, co można zobaczyć na podstawie fragmentów rozgrywki opublikowanych do tego momentu.

Lady Dimitrescu: gotycki sen wampira

Wypadałoby rozpocząć przegląd złoczyńców z Resident Evil Village od pierwszego ujawnionego Lorda i ulubionego przez fanów – Alcina Dimitrescu, wampirzyca. Ta gotycka dama o wzroście 9 stóp i 6 cali jest ucieleśnieniem wyrafinowania, dopóki jej pazury rosomaka nie zawisną nad twoją twarzą, zwiastując śmierć. Ta kobieta jest władczynią zamku na północ od wioski, jak pokazano na mapie. Dobrą rzeczą w niej jest to, że jej ruchy są wolniejsze, a kroki można usłyszeć w całym zamku ze względu na jej budowę ciała. Ale nie spoczywaj spokojnie. Jej trzy córki, choć ochrzczone pięknymi imionami – Bela, Daniela i Cassandra – nie są przyjemne: mogą rozmnażać się wszędzie, a ich zwinność rekompensuje powolność Lady Dimitrescu.

Lady Dimitrescu może być najwolniejszym złoczyńcą Resident Evil 8, ale jej ciosy są śmiertelne. Sądząc po interakcjach Ethana z Damą Wampirów pokazanych w zwiastunach RE, ma dość ognisty temperament, który łatwo wybucha. Być może można to wykorzystać na korzyść gracza podczas eksploracji Zamku Dimitrescu. Tomonori Takano, dyrektor artystyczny RE Village, stwierdza, że ​​„stwory i postacie w wiosce były inspirowane klasycznym gotyckim horrorem. Lady Dimitrescu była inspirowana wampirami, podczas gdy inne postacie były wzorowane na wilkołakach, syrenach i duchach”. Our Vampire Lady jest już jedną z najbardziej ikonicznych prezentacji wampirów w rozrywce, ale spójrzmy na innych złoczyńców, kim są i co można wywnioskować o ich rolach.

Karl Heisenberg: ekstrawagancki przywódca Lykanów

Drugim złoczyńcą Resident Evil 8, którego widzieliśmy najczęściej w czasie ekranowym, jest Karl Heisenberg. W zwiastunie, w którym wszyscy Czterej Lordowie zebrali się na ceremonii z Matką Mirandą, Karl kontroluje Lykanów, co oznacza, że ​​prawdopodobnie jest mistrzem Lycan. Jego osobowość wydaje się raczej głupkowata i pełna akcji, co jest zgodne z prymitywną naturą Lykanina, i już możemy wyczuć grono fanów tego wesołego wilkołaka. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę jego skórzaną kurtkę i ogólne wyczucie mody na lata 60. Kwiecisty? Och, zdecydowanie. Można jednak z całą pewnością stwierdzić, że mężczyzna lubi się bawić, a morderstwo lub tortury zamienia w grę, niczym drapieżnik pewny, że zdobycz należy do niego. Wygląda na to, że Heisenberg może być najsurowszym złoczyńcą z Resident Evil Village.

Na mapie mieszka w Fabryce Heisenberga na południowy wschód od wioski. Wiesz, że nie należy oczekiwać niczego dobrego, gdy fabryka jest zaangażowana w grę typu horror… Jest prawdopodobne, że Fabryka może być miejscem, w którym wieśniacy są zabierani do przemiany w Lykanów, jednak pozostaje to tajemnicą, dopóki gra nie zostanie ostatecznie ukończona wydany. Wiemy natomiast, że Fabryka dysponuje nowoczesnym zapleczem i wyposażeniem, prawdopodobnie jedynym miejscem na miarę współczesności (wszystko inne zdaje się pochodzić ze stuletniej gotyckiej opowieści), odzwierciedlającym osobowość Heisenberga – postępowego i nie marnującego czasu na po. Upiorna Fabryka może równie dobrze stać się maszynowym grobem Ethana Wintersa, a psotny uśmiech Karla Heisenberga może pozostać w chwili śmierci.

Salvatore Moreau: groteskowy król wód

Na południe od wioski gracze będą przemierzać Zbiornik Moreau. Na mapie widzimy czarnego wodnego potwora krążącego po wodach Zbiornika – jest więcej niż prawdopodobne, że patrzymy na prawdziwy wygląd Salvatore, jednego z Czterech Lordów i złoczyńców Resident Evil 8. Salvatore to złoczyńca, który jak dotąd otrzymał najmniej czasu ekranowego wraz z Donną Beneviento, a tajemnica jest ekscytująca. Złoczyńca inspirowany jest syrenem przedstawianym w gotyckich opowieściach fantasy: nawet w swojej zwykłej postaci przypomina nieproporcjonalną rybę, ze skrzelami i tym podobnymi. Wydaje się również niezdolny do komunikowania się ludzkim językiem, stąd wodna natura i brak ludzkich strun głosowych.

Możemy z całą pewnością stwierdzić, że Salvatore Moreau najbardziej przypomina typowe potwory z Resident Evil i zdecydowanie najbardziej odrażającego złoczyńcę z Resident Evil Village. Może wyglądać trochę dziwnie z dziwnymi mimowolnymi ruchami i niezdolnością do mówienia, z wyjątkiem warczenia i wydawania innych dziwnych dźwięków w celu wyrażenia emocji, ale nie wyciągajmy żadnych wniosków. Moreau może okazać się najbardziej niebezpiecznym i bestialskim złoczyńcą w grze Resident Evil 8 Village. Mamy jedną wskazówkę, gdy jesteś w Moreau’s Reservoir: unikaj wody. Jest bardziej niż prawdopodobne, że prawdziwe królestwo i moc Moreau wyzwala się w wodzie, jego naturalnym żywiole. Tak długo, jak twardo stąpasz po twardym gruncie, możesz tylko przetrwać.

Donna Beneviento: enigmatyczny mistrz lalek

Jeśli Lady Dimitrescu jest ucieleśnieniem wyrafinowania, Donna Beneviento jest uosobieniem intrygi. Odziani w żałobny szal, widzimy tylko ręce tego złoczyńcy z RE 8, które wydają się ludzkie. Jej nieodłącznym towarzyszem wydaje się być inspirowana Anabelle lalka o imieniu Angie, która nosi suknię panny młodej i ma irytującą, głośną osobowość, w przeciwieństwie do swojego pana. Capcom zdecydowanie wie, jak wzbudzić podziw postaciami takimi jak Karl Heisenberg czy Lady Dimitrescu, a także jak wzbudzić strach – okrywając Donnę Beneviento zasłoną tajemnic, czyni ją prawdopodobnie najstraszniejszą z Czterech Władców. Angie, mała sobowtór Gnijącej Panny Młodej, sprawia, że ​​zastanawiamy się, czy to jedyna marionetka do dyspozycji Donny. Prawdopodobnie nie…

Dom Beneviento znajduje się na północny wschód od wioski i jest ogromną rezydencją ukrytą we mgle. O jej miejscu zamieszkania wiemy najmniej, co składa się na tajemnicę całej Donny Beneviento, jakbyśmy mieli do czynienia z nieprzeniknionym przerażeniem nieznanego, uczuciem, którego często doświadcza się w autentycznych grach wideo. Wyobraź sobie skrzeczący głos Angie odbijający się echem w korytarzach i komnatach Domu Beneviento podczas eksploracji w poszukiwaniu Rose. Tak, uważamy, że sam pomysł również wywołuje strach. Jednak to tylko dodaje smaczku rozgrywce i sprawia, że ​​chętnie eksplorujemy północno-wschodnią część mapy Resident Evil Village. Być może to, co kryje się pod czarną jak smoła liną Donny, jest o wiele bardziej przerażające niż wszystko, co widzieliśmy do tej pory w grze.

Matka Miranda: królowa wszystkich tajemnic

Hierarchia w Resident Evil 8 jest oczywista, a Matka Miranda znajduje się na jej szczycie. Czterej Władcy, choć na swój sposób przerażający, kłaniają się tej enigmatycznej postaci wraz z resztą wioski. Capcom postępuje strategicznie, jeśli chodzi o ujawnienie złoczyńców Resident Evil 8. Matka Miranda jest wyraźnie głównym antagonistą wszystkich wydarzeń w grze, a jej tożsamość jest jak dotąd największą tajemnicą, chociaż pojawiała się w każdym zwiastunie.

Wydawać by się mogło, że dowiemy się o niej w miarę rozwoju narracji i dotarcia do punktu kulminacyjnego opowieści. Jednak jedno jest pewne: dzięki różnym złoczyńcom i postaciom możemy spodziewać się pełnoprawnej, dynamicznej rozgrywki Resident Evil, wypełnionej mnóstwem nowych doświadczeń.

Zamów w przedsprzedaży najnowszą grę Resident Evil Village i dołącz do milionów innych graczy już 7 maja, aby stać się częścią jednej z najwspanialszych opowieści grozy.