Ponieważ społeczność League of Legends przygotowuje się do kolejnego sezonu rywalizacji, Riot Games znalazło trochę czasu, aby zakończyć swój 10. sezon i podzielić się liczbami osiągniętymi podczas corocznego wydarzenia League of Legends Worlds. Jak ujął to Riot Games, League of Legends Worlds 2020 stało się największym do tej pory wydarzeniem LoL Esports i przyciągnęło rekordową liczbę widzów na całym świecie.

W sumie Mistrzostwa Świata zanotowały ponad miliard godzin oglądania, co stanowi najwyższą w historii imprezę e-sportową.

Jednak liczba godzin oglądania nie jest statystyką, którą wielu z nas interesuje. Jeśli chodzi o średnie i szczytowe liczby widzów, również są imponujące. Liga League of Legends Worlds 2020 miała średnio 23,04 mln widzów, podczas gdy finały osiągnęły imponujący szczyt 45,95 mln jednoczesnych widzów, co czyni Worlds 2020 najczęściej oglądanym wydarzeniem League of Legends w historii.

Jeśli szukasz powodu, dla którego tak wielu widzów dostroiło się w tym czasie, nie musisz daleko szukać. Globalna pandemia COVID-19 zmusiła ludzi do pozostania w domu, a League of Legends Worlds 2020 było dobrym sposobem na zabicie czasu. Nie powinniśmy jednak odbierać tego imponującego osiągnięcia – ta sama pandemia zmusiła organizatorów turniejów do wymyślenia sposobów na to, aby coroczne święto najlepszych graczy League of Legends udostępnić masom. Riot Games musiało stworzyć bańkę, aby gracze i pracownicy mogli konkurować i podnosić jakość produkcji, ponieważ większość gier nie miała publiczności na żywo. Z wyjątkiem finałów pomiędzy Suning i DAMWON Gaming. Pisaliśmy o nich w naszym poprzedni wpis na blogu.

Wiemy już, że w przyszłym roku League of Legends Worlds ponownie odbędą się w Chinach. Riot Games obiecało lokalnym fanom ogromne wydarzenie e-sportowe na żywo i żadna pandemia nie zmusi Riot do złamania tej obietnicy…

Karta podarunkowa League of Legends — 2100 Riot Points — tylko serwer LATAM

Cena £

16,98 €

Kup Teraz

Karta podarunkowa League of Legends — 1375 Riot Points — tylko serwer CHILE

Cena £

10,99 €

Kup Teraz

Karta podarunkowa League of Legends — 2100 Riot Points — tylko serwer CHILE

Cena £

15,99 €

Kup Teraz

Karta podarunkowa League of Legends 10 € — klucz Riot — tylko serwer EU WEST

Cena £

9,81 €

Kup Teraz

Karta podarunkowa League of Legends 35 € — tylko serwer EU WEST

Kup Teraz